ایسنا/رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از نجات مرد 45 ساله مینابی چاقو خورده خبر داد.
دکتر محمد مورخ در تشریح این خبر افزود: بیمار مردی 45 ساله از توابع بخش مرکزی شهرستان میناب که بدنبال نزاع و درگیری خانوادگی بر اثر ضربات چاقو به شدت مجروح شده بود، پس از انتقال فوری به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در کمترین زمان ممکن توسط جراح عمومی تحت عمل جراحی قرار گرفت و از مرگی حتمی نجات یافت.
متخصص جراح عمومی مقیم بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب خاطرنشان کرد: بیمار با قید فوریت بدون فوت وقت با توجه به شرایط خاص بیمار که از ناحیه توراکس (قفسه سینه )راست و چپ، پارگی عمقی وسیع در خلف بازوی سمت راست و ناحیه دست راست ؛ ضربه به ریه و روده بزرگ شکمی و ضربات مهلک و متعدد چاقو به ناحیه شکم که از داخل به بیرون خورده بود، در مدت زمان کمتر از 8 دقیقه از لحظه ورود بیمار به بیمارستان به اتاق عمل منتقل شد.
دکتر محمد احمدی با بیان اینکه پارگی ها وسیع و سطح پراکندگی بریدگی ها زیاد و عمقی بود و از طرفی تنگی تنفسی که براثر چاقو به ناحیه پایین قلب و ریه سمت چپ شده بود با توراکو تومی حدود 2 لیتر خون از وی خارج گردید و منشاء خونریزی یافت شد و شریان خونریزی دهنده کنترل و ترمیم شد.
وی اظهار کرد: پس از عادی شدن شرایط بیمار تحت جراحی شکم باز قرار گرفت و داخل شکم بررسی شد، در بررسی انجام شده بیمار که دچار آسیب در قدام معده و روده بزرگ و دیافراگم سمت چپ دچار پارگی شده بود ترمیم شد؛ و سپس زخم قسمت پشت بازوی راست که دچار پارگی وسیع عضلات و عروق شریان بازویی شده بود ترمیم و بیمار از نقض عضو و مرگ حتمی نجات بافت.
متخصص جراح عمومی تصریح کرد: از آنجائیکه خون زیادی از وی هدر رفته بود4 واحد خون به وی تزریق شد و طی 4 ساعت عمل با موفقیت به پایان رسید و بیمار به بخش آی.سی.یو ( بخش مراقبتهای ویژه ) و سپس جراحی مردان منتقل شد.
وی عنوان کرد: این بیمار پس از یک هفته بستری با حال عمومی خوب بیمارستان از بیمارستان مرخص شد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی