باشگاه خبرنگاران/ معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان جامعه هدف معاونت سوادآموزی در سال جاری باسواد می‌شوند.
هرمز نوروزی‌فرد، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: در راستای تحقق اهداف برنامه‌های دولت، راهبرد‌ها و سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش و برنامه ریشه‌کنی بی‌سوادی در گروه سنی ۴۹-۱۰ سال در سال جاری تعداد ۱۳۰۶۴ نفر از بی‌سوادان و کم‌سوادان جامعه هدف تحت پوشش قرار می‌گیرند و باسواد می‌شوند.
وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های لازم، پشتیبانی‌های هدفمند سازمان نهضت سوادآموزی کشور، حمایت‌های خاص مدیر کل محترم آموزش و پرورش، بهره‌گیری از پتانسیل و ظرفیت شورای پشتیبانی سوادآموزی، شورای آموزش و پرورش، دستگاه‌های طرف مشارکت، مدیران واحد‌های آموزشی، فرهنگیان گرامی و ﻣﺆسسات و تشکل‌های غیر دولتی حجم مذکور با لحاظ ارتقای کیفیت آموزشی، تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش ادامه داد: تعداد ۶۵۰۰ نفر در دوره سوادآموزی، ۲۵۳۰ نفر در دوره انتقال، ۳۸۰۴ نفر در دوره تحکیم و ۲۳۰ نفر در دوره icdl در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها، نواحی و مناطق با در نظر گرفتن آمار بی‌سوادان آخرین سرشماری، ظرفیت و عملکرد ادارات آموزش و پرورش در سال گذشته، داده‌های پایگاه اطلاعات سامانه سوادآموزی و استفاده از پتانسیل و ظرفیت موجود توزیع خواهد شد.
نوروزی‌فرد در پایان اظهار امیدواری کرد که در آستانه گام دوم انقلاب با همکاری و هماهنگی همه فعالان تعلیم و تربیت موجبات ارتقای سطح سواد و ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان فراهم گردد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :