همشهری/بارش ناگهانی باران در مشهد‌اردهال مادر و دختری که در بستر رودخانه‌ای خشک حضور داشتند را غافلگیر کرد و چند ساعت بعد پیکرهای بی‌جان آنها چند کیلومتر آن‌طرف‌تر کشف شد.
ساعت 20:10 سه‌ شنبه به هلال‌احمر اصفهان خبر رسید که بارش رگباری باران در منطقه مشهد‌اردهال موجب جاری شدن سیل شده و چند خودرو را با خود برده است. همان زمان بود که گروه‌هایی از امدادگران کاشان و نطنز راهی محل حادثه شدند. ماجرا از این قرار بود که چندین نفر از زائران امامزاده حسین در مشهد‌اردهال خودروهای خود را مقابل امامزاده در بستر رودخانه‌ای فصلی و بدون آب پارک کرده بودند که بارش باران موجب جاری شدن سیلاب در رودخانه شد و آنها را غافلگیر کرد. به گفته شاهدان حادثه، در یک چشم برهم زدن سیلاب عظیمی از بالادست رودخانه به راه افتاد و پیش از آنکه زائران بتوانند واکنشی از خود نشان دهند و خودرویشان را از بستر رودخانه خارج کنند دست‌کم 2خودرو را با خود برد. این در حالی بود که هوا تاریک شده و عملیات جست‌وجو با دشواری همراه بود.
داریوش کریمی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان در این‌ باره به همشهری می‌گوید: «شواهد اولیه حاکی از آن بود که در این حادثه 2 نفر شامل مادر و دختری 27و 5 ساله مفقود شده‌اند و به‌احتمال زیاد در یک خودروی پژو که سیلاب با خود برده حضور داشته‌اند. در این شرایط تلاش‌ها برای یافتن 2 خودرو و اطلاع از سرنوشت سرنشینان آنها آغاز شد.» هرچند جریان سیلاب در لحظات اولیه شدت داشت اما به‌تدریج سطح آب فروکش کرد تا کار برای امدادگران کمی راحت‌ تر شود و بتوانند حادثه‌دیدگان را پیدا کنند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان می‌گوید: «ساعتی بعد از وقوع حادثه بود که همکارانم توانستند هر دو خودرویی را که سیلاب با خود برده بود در فاصله‌ای دورتر از محل حادثه کشف کنند اما هیچ‌کس داخل خودروها نبود و معلوم نبود چه بر سر مادر و دختر خردسالش آمده است. با وجود این جست‌وجوهای شبانه ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقایق اولیه بامداد چهارشنبه ابتدا پیکر بی‌جان مادر و ساعت 2:50 بامداد پیکر دختر 5ساله کشف و به پزشکی قانونی تحویل داده شد.» کریمی درباره علت وقوع این حادثه تلخ می‌گوید: «هواشناسی درخصوص بارندگی و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی از قبل هشدار داده بود اما متأسفانه 2 خودروی حادثه‌دیده با بی‌احتیاطی در بستر رودخانه پارک شده بود.»همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی