آخرین خبر/ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: چشم‌های زیادی به پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام دوخته شده که نقطه عطف فعالیت‌های فرهنگی کشور باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای قبلی و جدید پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام اظهار داشت: پژوهش در سبد مسائل سازمان تبلیغات اسلامی سهم سنگینی محسوب می شود، چون سازمان تبلیغات اسلامی از نظر نیروی انسانی و تشکیلات، عریض و طویل است، هر چند که از اعتبار محدودی برخوردار است.

وی گفت: در دوره ای که قرار است آرایش جنگی بگیریم و برای زیست بوم فرهنگی برنامه ریزی کنیم، برای این که اسلام ناب در دل جوانان بنشیند، پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام وظایف ویژه ای بر عهده دارد. چشم های زیادی به این مرکز دوخته شده که نقطه عطف فعالیت های فرهنگی کشور باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: هر چند که پژوهش به زمان نیاز دارد تا به نتیجه برسد اما زمان زیادی برای از دست دادن نداریم. امیدواریم در مدت زمان کوتاهی برکات و ثمرات این پژوهشکده را ببینیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی با بیان این که وظیفه مهمی برعهده عناصر فرهنگی انقلابی کشور برای تبیین و اقامه اسلام ناب است، اظهار داشت: همه پژوهش‌های حوزه علمیه - به تعبیر مقام معظم رهبری – باید برای تحقق و اقامه، سمت و سو پیدا کند. در این راستا، وظایف ممتاز و ویژه پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام را باید دقیق تر بررسی کرد تا ثمرات خاص تر را شاهد باشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: ما در صف و ستاد سازمان تبلیغات اسلامی عزم کردیم که اتفاق مبارکی در این پژوهشکده رقم بخورد. چون غیر از اینکه دستگاه گسترده فرهنگی تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی تقویت می شود، حوزه علیمه و جریان قوی و نیرومند در حوزه علمیه نیز تقویت می شود و امیدواریم بتوانیم یک گام موثر در رسیدن به تمدن اسلامی برداریم.

وی با تمجید از توانمندی‌های پژوهشی حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی رئیس جدید پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام، ابراز امیدواری کرد که این پژوهشکده با حضور حجت الاسلام موسوی اتفاقات مهم، بزرگ و موثری را رقم بزند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت‌های دکتر حسین قشقایی رئیس قبلی پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی موسوی به عنوان رئیس جدید این مرکز پژوهشی معارفه شد.

حجت‌الاسلام موسوی که از شاگردان آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی و آیات سید کاظم حائری، سید احمد مددی و آیت الله صادق آملی لاریجانی و حجت‌الاسلام سید یدالله یزدان‌پناه بوده، تدریس سطوح عالی حوزه علمیه (دروس کفایه، مکاسب، معقول و جریان‌شناسی حدیثی) را در کارنامه علمی خود دارد.
مدیریت پژوهشکده تمدن توحیدی، مدیرگروه پروژه سبک زندگی پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام، طراح دوره فقه فرهنگ مرکز جامع علوم اسلامی، پژوهشگر فقه اقتصادی و پژوهشگر حوزه میان رشته‌ای علوم اجتماعی و اندیشه فلسفی از سوابق پژوهشی و اجرایی حجت‌الاسلام موسوی است.
وی که به سه زبان عربی، انگلیسی و اسپانیولی تسلط دارد، در عرصه ارتباطات علمی با مراکز بین‌المللی به ارائه مقاله در کنفرانس‌ها و ژورنال‌های بین‌المللی در اسپانیا، کانادا، ترکیه، قطر، لبنان، تونس و… پرداخته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99