آخرین خبر/ مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر لزوم هم افزایی نهادهای حوزوی و فرهنگی برای پیشبرد آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی تاکید کرد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای قبلی و جدید پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام با بیان این که تبلیغ در همه زمان‌ها با موضوع پژوهش پیوند ناگسستنی دارد، اظهار داشت: این نکته کلیدی است که هنوز هم شاید در مجموعه حوزه و نهاد روحانیت کمتر به عمق این مساله توجه داریم.
وی گفت: مهندسی افکار عمومی و جامعه و جهت دادن انگیزه‌ها و دنیای درون انسان‌ها به سمت اهداف متعالی اسلام و انقلاب اسلامی کار بسیار مهم است که بدون پژوهش و تحقیق میسر نیست. با وجود اینکه در سه چهار دهه گذشته در مراکز و نهادهای حوزوی و فرهنگی جریانات گوناگون فرهنگی راه افتاده اما نباید به این حد قانع باشیم و بسنده کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور فعالیت های فرهنگی و تبلیغی را نیازمند حرکت راهبردی، بنیادی و تحقیقات کاربردی و میدانی دانست و تاکید کرد: پایه تحقیقات کاربردی و میدانی و معطوف به شناخت نیاز چندان قوی نیست و نیاز به کار جدی تری دارد.
آیت‌الله اعرافی اظهار داشت: در مجموعه نهادهای حوزوی و فرهنگی باید پژوهش‌های میدانی و معطوف به واقعیت های اجتماعی را جدی تر بگیریم. خوشبختانه این نگاه در سازمان تبلیغات اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری وجود دارد.
وی حوزه ادبیات دینی اعم از نوشتاری، گفتاری و هنری را نیازمند نوزایی مستمر دانست و تاکید کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در هر سه زمینه ادبیات دینی دستاوردهایی دارد که تلاش های این سازمان قابل تقدیر است اما بازشناسی این ادبیات و تلاش برای خلاقیت سبک های نو متناسب با نیازهای جدید وظیفه مهمی است که باید پیگیری شود.
آیت‌الله اعرافی با بیان این که نمی توانیم همپای تحولاتی که در حوزه های ادبی رخ می دهد نوآوری داشته باشیم بر لزوم تولید محتوای متناسب با دنیای امروز تاکید کرد و بیان داشت: در این بخش اگر بتوانیم هر سال ابتکار به خرج بدهیم و نوآوری کنیم زیاده گویی نیست. بخشی از تحولاتی که در حوزه دانشی رخ می دهند به خاطر برش ها و پردازش های نو متناسب با نیازهای جامعه است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان این که با آثاری که توسط پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام چاپ می‌شود آشنایی دارد، بیان داشت: منشورات و تالیفات این پژوهشکده همراه با ذوق و ابتکار و ناظر به پرکردن خلاء‌ها است.
وی با تاکید بر لزوم هم افزایی نهادهای حوزوی و فرهنگی برای پیشبرد آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی، گفت: مدیریت حوزه علمیه، آماده هر گونه هم افزایی و همکاری بی قید و شرط با سازمان تبلیغات اسلامی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99