آخرین خبر/ استاندار قم گفت: در دنیایی که محوریت، گردش و در دسترس بودن اطلاعات و اخبار از معیارهای قدرت جهانی است، نمی‌توان ضعف رسانه ای مدیران را پذیرفت.

بهرام سرمست در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به حجم اطلاعات و سرعت ارتباطات در دنیای امروز، اظهار کرد: انقلاب ارتباطات انقلابی مستمر است و بایستی ساختارهای ارتباطی دستگاه ها بطور دائم بروز رسانی شود.

استاندار قم با انتقاد از عقب ماندن برخی مدیران از اخبار و اطلاعات در فضای رسانه‌ای، اضافه کرد: مسؤولان باید بقدری در تولید محتوا و اخبار بروز باشند که از اخبار پیرامون خود پیشی گیرند.

سرمست الزامات تشکیل شورای اطلاع رسانی استان را مورد توجه قرار داد و گفت: در دنیایی که محوریت، گردش و در دسترس بودن اطلاعات و اخبار از معیارهای قدرت جهانی است، نمی‌توان ضعف رسانه ای مدیران را پذیرفت.

وی با تاکید بر نقش مردم و جامعه امروز در تولید و انتشار اخبار، تصریح کرد: یک مدیر خبره باید با روش‌های ایجابی و مبتکرانه در مدیریت افکار عمومی اثرگذار و پاسخگوی عملکرد خود باشد.

استاندار قم همچنین تولید محتوای مناسب و کاربردی را لازمه ارتباط قوی و موثر با رسانه‌ها و تاثیر بر افکار عمومی دانست و ادامه داد: تشکیل شورای اطلاع رسانی استان در راستای سیاست‌گذاری ارتباطات و نظارت بر تولید محتوا در بین دستگاه های استان نقشی بسزا خواهد داشت.

مقام عالی دولت در استان با بیان ضرورت شفافیت در ارائه اخبار و اطلاعات اظهار کرد: شفافیت امری مهم در ارائه عملکرد توسط مدیران اجرایی است و باید در این راستا به نقش رسانه‌ها در افکار عمومی جامعه توجه کافی داشته باشند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: دبیران کمیته‌های ذیل شورا طی جلساتی سازو کار پیشنهادی را برای تصویب در جلسه آتی تدوین کنند.

در ابتدای این جلسه دبیران کمیته‌ها و برخی از اعضای شورای اطلاع رسانی استان با استقبال از تشکیل این شورا، به اهمیت برگزاری آن و بیان دیدگاه‌های خود در حوزه ارتباطات و رسانه پرداختند.

در این جلسه نمایندگانی از بخش های رسانه‌ای و خبرگزاری‌های رسمی استان حضور داشتند که نظرات خود را در مورد ارتباط متقابل و مثمر ثمر با شورای اطلاع رسانی استان ارائه کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99