آخرین خبر/ مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: چهار هزار و 877 مددجو هم اکنون در انتظار رسیدن نوبت برای بهره مندی از خدمات بهزیستی و دریافت مستمری هستند .
فاطمه رضوان مدنی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی ارتباطات برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه جامعه هدف بهزیستی بسیار گسترده است، این نهاد به تنهایی قادر به حل مشکلات و آسیب‎های یک جامعه نیست و نیازمند کمک تمام ارگان‎ها و دستگاه‎های اجرایی استان است.
رضوان‎مدنی با بیان اینکه پنج مرکز مشاوره ژنتیک در استان کرمانشاه مشغول به فعالیت است، گفت: سال گذشته 3 هزار و 70 زوج از مرکز بهزیستی مشاوره ژنتیک دریافت کردند که از این تعداد 217 مورد منجر به خواست آزمایش ژنتیک برای پیشگیری از بیماری‎های مادرزادی و ناهنجاری‌های جسمی کودکانی شده است.
وی افزود: تعداد ۵ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و یا سر راهی داریم که ۶۷ کودک در آنجا نگهداری می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از فعالیت 13 مرکز اورژانس اجتماعی در استان خبر داد و گفت: تمامی شهرستان‌های استان به جز قصرشیرین از خدمات مرکز اورژانس اجتماعی برخوردارند.
وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲ مرکز نگهداری از معلولان زیر ۱۴ سال و ۵ مرکز نگهداری شبانه روزی بالای ۱۴ سال وجود دارد، عنوان کرد: ۲ مرکز بیماران روان مزمن در استان فعال هستند که ظرفیت ۳۷۰ بیمار را دارا است.
وی به نگهداری زنان و دختران فراری در مراکز بهزیستی نیز اشاره کرد وافزود: در حال حاضر "خانه امن زنان" که برای نگهداری زنانی که یا از خانه فراری شده و یا در معرض آسیب هستند و نمی‌خواهند به خانه برگردند طراحی شده، 122 مددجو دارد.
وی به نگهداری 11 هزار و 779 نفر در 29 مرکز درمانی و کاهش آسیب اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: 6 هزار و 281 نفر مددجو در 22 مرکز ماده 15 نگهداری می‎شوند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۵ مرکز سرپناه برای مردان و یک مرکز برای زنان تهیه و تجهیز شده است که در سال ۹۸ به ۲۶۹ نفر در این مراکز ارائه خدمات شده بیان داشت: ۱۱۴ مرکز شبانه روزی و ۳۰۹ مهد کودک در استان فعالیت می‌کنند که در مهد کودک‌ها حدود ۲۳ هزار کودک تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گیرند.
وی گفت: ۳۳ پایگاه سلامت اجتماعی داریم که به این منظور کانکس‌هایی تهیه شده که در حاشیه شهرها مستقر هستند و به مراجعین مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.
رضوان مدنی همچنین به خدمات مرکز مداخله و مشاوره طلاق در استان اشاره داشت و خاطر نشان کرد: در این راستا ۳۶ مرکز مشاوره داریم که ۵۶۰۵ پرونده توسط روانشناسان مشاوره تشکیل شده که با مشاوره‌های انجام شده ۷۵۵ پرونده طلاق به سازش بین زوجین منجر شد.
وی از غربال گری شنوایی تعداد ۲۷ هزار و ۲۱۹ نوزاد و غربال گری بینایی ۶۸ هزار و ۲۱۸ کودک ۳ الی ۶ سال در مراکز بهزیستی خبر داد و افزود: در سال ۹۷ تعداد ۱۲۱ هزار کودک تحت آزمایشات پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفتند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای نهضت واگذاری مسکن به معلولان تاکنون ۳ هزار و ۹۶۸ واحد تحویل داده شده است.
وی همچنین در ادامه تصریح کرد: تعداد ۱۴۸۰ مرکز مشاوره تلفنی داریم که ۱۹۰۶۰ مورد تماس داشتیم همچنین ۶۰ مرکز حضوری داریم که در سال ۹۷ تعداد ۳۴۳۶۰ نفر مراجعه حضوری به ثبت رسیده است.
وی گفت: در بحث اشتغال با پرداخت وام به ۲۰۷۸ مددجو توانستیم ایجاد اشتغال داشته باشیم.
در پایان مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، نرم‎افزار سکه #120*6655*، شماره حساب بانک ملت، 2345363800 و شماره کارت بانک رفاه 589437000022282 را جهت جمع آوری زکات فطریه و کمک نوع‌دوستان و خیران به اقشار آسیب‌پذیر تحت پوشش بهزیستی اعلام کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :