باشگاه خبرنگاران/ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: مرغداری‌های استان اردبیل ظرفیت تولید بیش از ۹ میلیون قطعه مرغ در هر دوره پرورش را دارا هستند.
نوبخت اژدری،معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل یکی از مناطق مهم دامپروری کشور است و دامداری از قدیم الایام مرسوم و حرفه اصلی مردم بوده و در حال حاضر نیز دراقتصاد منطقه نقش موثری ایفاد می‌کند.
وی افزود: در استان اردبیل تعداد ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۲۵۹ واحد دامی و تعداد ۴۸۰ مرغداری با ظرفیت ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه در هر دوره و پرورش داده می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: وجود دامداران و مرغداران با تجربه در استان و امکانات بالقوه خدادادی و مراتع سرسبز و دشت حاصل خیز مغان و عشایر ایل شاهسون و گوسفند نژاد مغانی و شتر دوکوهان از پتانسیل‌های استان در جهت تولید گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های لبنی استان اردبیل است.
اژدری تعداد واحد گاوشیری را ۹۸ واحد به ظرفیت ۲۹ هزار و ۲۱۸ راس، تعداد واحد پروار بندی گوساله ۳۷۳ واحد به ظرفیت ۵۵ هزار و ۵۳۴ راس، پروار بندی بره ۱۱۴ واحد به ظرفیت ۴۴ هزار و ۷۵ راس و گوسفند داشتی را ۹ واحد به ظرفیت ۶ هزار و ۲۷۰ راس عنوان کرد.
وی افزود: رویکرد ما حمایت از واحد‌های تولیدی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و افزایش توان اقتصادی بهره برداران است و تمامی سعی و اهتمام خود را در سال مزین به حمایت از رونق تولید بکار خواهیم بست تا روز به روز شاهد رشد و شکوفایی بخش دامداری در استان باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253