باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بیش از ۱۷۰ مهدکودک با حضور بیش از سه هزار کودک در مناطق روستایی استان فعالیت می‌کنند.
بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در آیین تجلیل از اعضای هیئت مدیره کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان اردبیل گفت: مراکز آموزشی و تربیتی به ویژه مهدهای کودک و در راس آنها مربیان و مدیران این قبیل از مراکز تخصصی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و ارتقای توانمندی مدیران و مربیان مهدهای کودک می‌تواند زمینه‌ساز رشد، بالندگی و پویایی کودکان شود.
وی با بیان اینکه امنیت و بهداشت مهدهای کودک از جمله ضروریات اصلی در ارائه خدمات تلقی می‌شود، افزود: آنچه که مورد اهمیت است تامین امنیت مطابق استانداردهای تعریف شده برای کودکان و توجه ویژه به مساله بهداشت در مهدهای کودک است که حتما برای پیشگیری و مقابله با بیماری‌های احتمالی باید برنامه منسجمی داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت مهدهای کودک و برنامه‌های آتی سازمان در قبال آنها تصریح کرد: ارائه مجوز تاسیس مهدهای کودک به متقاضیان با هدف گسترش مهدها، حمایت از اشتغال برای تحصیل کرده‌های جامعه، گسترش مهد در تمامی نقاط محروم و روستایی و حاشیه، انتقال تجربه مدیران موفق و باسابقه به مدیران مهدهای تازه تاسیس شده از طریق برگزاری جلسات و نشست‌ها و بهره‌مندی حداکثری کودکان از خدمات آموزشی و حمایتی مهدها از جمله برنامه‌هاست.
ستاری افزود: ارتقای کمی و کیفی مهدهای کودک، آشناسازی کودکان با آداب و رسوم و فرهنگ محل زندگی و احیای بازی‌های سنتی و بومی و اشعار ترکی، آشناسازی کودکان با مشاهیر و الگوبرداری کودکان از افراد بزرگ شهر خود، توجه به گسترش مهارت‌های اجتماعی در کودکان، تقویت حس نوعدوستی، فداکاری، سخاوت، عشق به وطن و همنوع از دیگر فعالیت‌هایی هستند که در مهدهای کودک باید به نحو احسن اجرایی شوند.
وی با اشاره به فعالیت بیش از 170 مهدکودک با حضور بیش از سه هزار کودک در مناطق روستایی استان اظهار کرد: در راستای ارائه آموزش‌ها در زمینه الگوهای تغذیه مناسب طرح سفره سلامت در مهدهای کودک روستایی استان اجرا شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253