باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: سامانه ملی ثبت طلاق در این استان اواخر خردادماه امسال راه اندازی می‌شود.
بهزاد ستاری، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی اردبیل گفت: سامانه ملی ثبت طلاق در بیشتر استان‌ها راه اندازی شده و در این استان هم این سامانه با اعتبار ۷۰۰ میلیون ریال در شرف راه اندازی است و آموزش‌ها و برنامه ریزی لازم هم برای راه اندازی رسمی این سامانه انجام شده است.
وی افزود: با راه اندازی این سامانه تمام درخواست‌های طلاق و سازش‌ها ثبت و کار‌های مربوط به طلاق هم تخصصی‌تر خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل درباره کاهش خودکشی در این استان گفت: سال گذشته برای کاهش خودکشی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار ابلاغ و تخصیص یافت.
ستاری بیان کرد: با جذب این اعتبارات برنامه ریزی و آموزش لازم در سه شهرستان که آمار خودکشی در آن بیشتر بود بعمل آمد.
وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰۰ جلسه آموزشی برای خانواده‌های در معرض خودکشی در شهرستان‌های خلخال، مشگین شهر و پارس آباد برگزار شد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش سطح آگاهی جامعه سطح آسیب‌های اجتماعی پرخطر در این استان قابل کنترل است.
ستاری افزایش آگاهی و دانش حرفه‌ای مددکاران، کارشناسان و مشاوران در خصوص ارائه راهنمایی‌های لازم به افراد در معرض خطر را از جمله عوامل موثر در کاهش آسیب اجتماعی خطرناک در جامعه امروزی برشمرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253