فارس/ رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: کاهش بروکراسی اداری برای رونق سرمایه‌گذاری لازم است.
ناصر عتباتی در جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش‌ خصوصی اردبیل اظهار کرد: برای رونق سرمایه‌گذاری لازم است پنجره واحد سرمایه‌گذاری تقویت و از بروکراسی اداری هم کاسته شود.
وی افزود: ایجاد اشتغال و تولید از طریق بخش‌خصوصی در زمره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و دستگاه قضایی از سرمایه‌گذاری‌هایی که منجر به اشتغال می‌شود حمایت می‌کند.
رییس کل دادگستری استان اردبیل اضافه کرد: یکی از مشکلات اصلی استان اردبیل بیکاری است و دستگاه قضایی هم همگام با دولت در برطرف شدن مشکلات اقتصادی تلاش می‌کند.
عتباتی بیان کرد: کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران در سال‌های اخیر فعال شده و در طول این مدت هم مشکلات بسیاری از واحد‌های تولیدی رفع شده است.
وی گفت: بیکاری منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم از جمله خشونت، اعتیاد، طلاق، تکدی‌گری و سرقت است و بر این اساس دستگاه قضایی از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت می‌کند.
رییس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه تنها راهکار ایجاد اشتغال جذب سرمایه است، اظهار داشت: این دیدگاه که اردبیل به‌جای جذب سرمایه‌گذار به دفع سرمایه‌گذار اقدام کرده باید تغییر یابد چرا که همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها مصمم به حمایت از سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی هستند.
عتباتی به لزوم کار فرهنگی برای تغییر نوع نگاه مردم و مسؤولان به سرمایه‌گذار واقعی تاکید کرد و گفت:دستگاه قضایی علاوه بر حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان از بانک‌ها هم در وصول مطالبات، تعیین تکلیف بدهی‌ها و انباشت بدهی‌ها حمایت می‌کند.
رییس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه توسعه گردشگری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است افزود: سالانه هفت میلیون مسافر به اردبیل سفر می‌کنند که می‌توان از این ظرفیت به نحو بهتری استفاده کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253