تسنیم/ مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از تشکیل اکیپ ویژه برای نظارت بر ایمنی و فعالیت استخرهای شنا در استان اردبیل خبر داد.
بهرام آقاخانی در دوره بازآموزی مربیان شنا در اردبیل اظهار داشت: اکیپ ویژه‌ای برای نظارت بر ایمنی و فعالیت استخرهای شنا در استان اردبیل تشکیل شده است و هیچ گونه کوتاهی در رابطه با ایمنی استخرهای شنا قابل قبول نیست.
وی با اشاره به تاکیدات دستگاه قضایی استان مبنی بر ایمنی استخرهای شنا و حضور ناجیان در این محل‌ها گفت: عوامل استخرها نیز باید دوره‌های لازم و ضروری را گذرانده باشند تا در صورت هرگونه حادثه احتمالی در سریع‌ترین زمان ممکن خدمات‌دهی و اقدامات لازم انجام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: جان شناگران برای ما بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه هر گونه کوتاهی قابل قبول نیست و عواملی که تجربیات لازم را نداشته باشند حق فعالیت در استخرهای شنا را ندارند.
آقاخانی گفت: متاسفانه امسال شاهد غرق شدگی در یکی از استخرهای اردبیل بودیم که نیاز است مسئولان استخرها اقدامات لازم و اساسی را انجام دهند تا شاهد هیچ گونه حادثه‌ای نباشیم.
وی اظهار کرد: نظارت بر استخرهای شنا با جدیت ادامه دارد و جلسات متعددی با مدیران استخرها و هیئت شنا انجام شده است تا استخرهای استان ایمنی و استاندارد شوند و عوامل باید با داشتن تجربیات و علم کافی در این مکانها فعالیت کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ضمن تقدیر از هیئت شنای استان برای برگزاری دوره‌های بازآموزی با حضور مربیان تیمهای ملی شنا گفت: برگزاری این دوره‌ها یکی از ضروریات بود که انتظار می‌رود این دوره‌ها توسط هیئت شنای استان به صورت مستمر ادامه داشته باشند.
رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اردبیل گفت: متاسفانه هیئت شنای اردبیل فاقد استخر ویژه بوده و شناگران این استان از این امر رنج می‌برند.
یعقوب کشاورز با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه هیئت شنای استان نبود استخر ویژه است، افزود: در این زمینه انتظار می‌رود مسئولان استانی اقدامات لازم را انجام دهند تا هیئت شنای استان اردبیل صاحب یک استخر استاندارد و ویژه شود.
رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اردبیل تصریح کرد: علی‌رغم اینکه اداره کل ورزش و جوانان در اختیار قرار دادن استخرهای استان همکاری و هماهنگی لازم را دارد ولی انتظار شناگران استان این است که یک استخر ویژه و استاندارد داشته باشند تا بدون نگرانی و دغدغه ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند.
کشاورز گفت: هیئت شنای استان اردبیل شرایط لازم را برای اردوی تیم ملی شنا فراهم کرد و این تیم ملی شنا به مدت سه روز در اردبیل اردو برگزار کرد که مربیان تیم ملی شنا از زیرساختهای اردبیل رضایت داشتند.
وی اظهار کرد: در اردوی تیم ملی شنا سه نفر از شناگران اردبیلی نیز حضور داشتند که انتظار می‌رود بتوانند به مراحل بعدی اردوهای تیم ملی شنا راه یافته و حتی به عنوان نفرات برتر در میادین بین‌المللی انتخاب شوند.
رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اردبیل افزود: دوره‌های آموزش مربیان یکی از برنامه‌های اساسی است که در صدد هستیم با همکاری هیئت شنای استان این برنامه‌ها را در استان تداوم بخشیم که فدراسیون شنا نیز همکاری همه‌جانبه را در این زمینه دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253