صدا و سیما/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران در حاشیه مراسم شب‌ های فرهنگی شهرستان آمل با اشاره به ثبت نهایی 30 اثر تاریخی مازندران به فهرست آثار ملی گفت: از 2 هزار و 500 اثر تاریخی شناسایی شده در استان، تاکنون 771 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
سیف الله فرزانه،ابراز امیدواری کرد: با پیگیریهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، شمار آثار تاریخی ثبتی مازندران درفهرست آثار ملی به حدود 800 اثر افزایش یابد.
وی همچنین به اختصاص اعتبار 10 میلیارد تومانی امسال برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی استان اشاره و پیش بینی کرد:این میزان اعتبار برای حدود 70 بنای تاریخی بابیشترین آسیب ، هزینه شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران با بیان اینکه حدود 669 هزار گردشگر خارجی، نوروز امسال از بناهای تاریخی و موزه های استان بازدید کردند، از شهرداران برخی شهرهای استان ازجمله ساری و آمل خواست؛ با توجه به وجود بیشترین بافت تاریخی و با ارزش شهری در این دو شهرستان، برای احیای بافت های تاریخی آنها مشارکت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9