خبرآنلاین/رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا از نجات ۶ بهله جوجه جغد توسط دوست داران حیات وحش در این شهرستان خبر داد.
منصور درویشی گفت: هفته گذشته یکی از اهالی روستایی در شهرستان ازنا به هنگام تخریب خانه قدیمی خود متوجه رفت و آمدهای مستمر یک بهله جغد بالغ به سمت تیرچه های ریخته شده آوار خانه شد، که پس از کنجکاوی صاحب خانه و بررسی دقیق مشخص شد شش جوجه جغد در لابه لای آوار ریخته شده گیر کرده اند ولی آسیب جدی ندیده اند.
درویشی اظهار داشت: فرد روستایی جهت آسیب نرسیدن به جوجه جغدها کار را تعطیل نموده و جوجه ها را با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جهت انجام تیمار و نگهداری به آقای کریوند از دوست داران حیات وحش این شهرستان تحویل داد.
منصور درویشی گفت حال این ۶ جوجه جغد با گذشت نزدیک به یک هفته از لحاظ جسمی سالم بوده و شادابی آن ها نشان از مراقبت و تیمار مناسب آقای کریوند دارد..
وی افزود: به پاس اقدام ارزشمند این دوست داران محیط زیست در مناسبت های محیط زیستی پیش رو از این عزیزان تقدیر به عمل خواهد آمد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا گفت: با توجه به شروع فصل زادآوری بسیاری از پرندگان باید از نزیک شدن به لانه آن ها و جابه جایی جوجه هایشان به شدت اجتناب کرد و در موارد خاص موضوع به ادارات محیط زیست اطلاع رسانی شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9