ایسنا/ پرهام جانفشان عراقی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: طی روز و شب گذشته ،بروز رگبار و بارندگی‌های پراکنده به جاری شدن سیل در مناطقی از چهار شهرستان استان سمنان انجامید که خوشبختانه با اقدامات امدادی که صورت گرفت، این سیل هیچگونه خسارات جانی و جرحی در پی نداشته است.
وی از آغاز عملیات امداد و نجات از همان ساعات اولیه بحران خبر داد و افزود: در نخستین گام و با هدف جلوگیری خسارات احتمالی جانی و جرحی، مردم و مسافران از مناطق سیل‌زده دور و بستر رودخانه‌ها از مسافران تخلیه شد تا در صورت تشدید سیل، خسارت جانی و جرحی به مسافران و مردم منطقه وارد نشود.
معاون استاندار سمنان،از اعزام نیروهای پلیس راه، راهداری، هلال‌احمر، راه و ترابری ، اورژانس و ... به منطقه خبر داد و گفت: با تلاش نیروهای امدادی ظرف 2 ساعت پس از وقوع سیل و انسداد برخی جاده‌ها و راه‌های روستایی، تمامی راه‌ها بازگشایی شد اما بازگشایی راه‌ها در شهرستان مهدیشهر به علت حجم رسوبات ، ریزش کوه و حجم بالای ریزش‌ها و تشدید سیل، نیازمند ماشین‌آلات سنگین بود که با پیگیری مدیرکل راه و ترابری استان یک دستگاه بولدزر به منطقه اعزام شد.
جانفشان عراقی، ادامه داد: در پشتکوه شهمیرزاد بین 1200تا 1500 خودرو که عمدتا برای تفریح به این منطقه رفته بودند در منطقه وقوع سیل، گیر افتاده بودند که پس از بازگشایی جاده یا به ادامه سفر خود پرداختند و یا در مساجد و حسینه‌های روستاهای منطقه اسکان داده شدند. ضمن اینکه تغذیه مورد نیاز نیز در بین درراه‌ماندگان توزیع شد.
وی، با بیان اینکه از 2 تا 3 بامداد شب گذشته بارندگی‌ها در منطقه دوباره شدت گرفت و مجددا در اثر وقوع سیل جاده پشتکوه شهمیرزاد مجددا مسدود که بلافاصله عملیات بازگشایی مجدد آن آغاز شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c