فارس/ اتابکی در گفت‌وگویی اظهار کرد: روز دوم خرداد 98 در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر اقدام به حفاری غیرمجاز؛ به واحد اطلاعات و اخبار یگان حفاظت مبنی بر حفاری غیرمجاز در منطقه تاریخی قلندرون روستاهای بهمنی و نهرمیان محور اراک ـ بروجرد و با هماهنگی مقام قضایی و رئیس پاسگاه این روستا محل حفاران غیرمجاز محاصره و چهار متخلف حین عملیات حفاری دستگیر شدند.
وی بیان کرد: متهمان دستگیر و به همراه بیل و کلنگ و تعدادی سفال شکسته از محل حفاری کشف و برای کارشناسی به اداره میراث فرهنگی تحویل و متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی بابیان اینکه از دستگیرشدگان مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط شد، اضافه کرد: متهمان پس از تحقیقات و سپری کردن مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شازند گفت: به استناد ماده 562 قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی، فرهنگی، ممنوع بوده و متخلفان به حبس از شش ماه تا سه سال و ضبط اشیای مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ضبط آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f