باشگاه خبرنگاران/معاون امور فرهنگی و رسانه‌ ای اداره ارشاد اصفهان گفت: توزیع و فروش کتاب به شکل چمدانی تخلف محسوب می‌شود و هیچ گونه مجوزی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان ندارد.
اصغر مختاری در ارتباط با فروش کتاب‌های چمدانی در اصفهان اظهار داشت: با وجود اینکه در استان اصفهان توزیع و فروش کتاب به صورت چمدانی در مقام مقایسه با سایر استان‌ها ناچیز است، اما در مصوبه‌ای هرگونه فعالیت توزیع کتاب موسوم به چمدانی در این شهر ممنوع اعلام شد.
وی افزود: بر این اساس با توجه به اهمیت رعایت حقوق مادی و معنوی آثار چاپی و حمایت از ناشران و کتابفروشان در جلسه‌ای با حضور فرماندار، اداره اماکن نیروی انتظامی اصفهان، اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران و چاپخانه داران مصوبه‌ای به تصویب رسید که طی آن موضوع توزیع کتاب به صورت چمدانی ممنوع اعلام شد.
برچیده شدن بساط کتاب‌های چمدانی
معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان داشت: در گذشته پروژه‌هایی مانند کوله پشتی کتاب برای توزیع کتاب در شهر اصفهان برگزار می‌شد، اما این پروژه‌ها زیر نظر مستقیم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان انجام می‌شد.
وی ادامه داد: بدین ترتیب در طرح کوله پشتی نظارت‌های لازم اعم از اصالت کتاب و حمایت از حقوق مادی و معنوی ناشران و کتابفروشان در نظر گرفته می‌شد، اما طرح توزیع کتاب‌های چمدانی بدون مجوز صورت می‌گیرد و این نوع اقدام تخلف محسوب می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18