آخرین خبر/ سرنشینان یک خودرو پژو 405 که شب گذشته با زیر گرفتن یکی از ماموران و هتاکی و ضرب و شتم آن ها اقدام به فرار کرده بودند با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فردیس دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند .
سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح جزئیات این خبر گفت : در ساعت 21 شب گذشته مامور پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس حین انجام وظیفه در فلکه دوم ، یک دستگاه خودرو پژو 405 با 3 سرنشین را که اقدام به حرکات نمایشی کرده و منجر به وحشت عابران و سایر رانندگان شده بود را مشاهده و جهت تذکر به راننده ، خودرو را متوقف می کند .
وی افزود : راننده خودرو که ظاهرا وضعیت عادی نداشت از تذکر مامور پلیس عصبانی شده و پس از حرکت خودرو تعمدا مامور را زیر گرفته و صحنه را ترک می کند .
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد : خودرو مذکور پس از حرکت در مسیری کوتاه پشت چراغ قرمز توقف کرده که مامور حادثه دیده به همراه یکی از کارکنان وظیفه به منظور بررسی موضوع و جریمه کردن راننده به سمت خودرو حرکت کردند که در این هنگام راننده و 2 سرنشین آن از خودرو پیاده و شروع به هتاکی و ضرب و شتم ماموران کرده و به سرعت متواری می شوند.
وی اظهار کرد : در این حادثه مامور پلیس راهور از ناحیه پای چپ و مامور وظیفه نیز از ناحیه سر و کتف آسیب دیدند که با حضور ماموران کلانتری فردیس و عوامل اورژانس برای مداوا به نزدیکترین درمانگاه محل منتقل شدند که در حال حاضر حال عمومی آن ها خوب است .
سردار محمدیان گفت : بلافاصله شناسایی و دستگیری مسببان این حادثه در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان زبده با بررسی جزئیات حادثه و شناسایی خودرو مذکور ، راننده را شناسایی و در ساعت 2 بامداد امروز 4 خردادماه راننده خاطی و هر 2 سرنشین را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند .
وی با بیان این که قانون برای هتاکی به ماموران حین انجام وظیفه مجازات سنگینی پبش بینی کرده است گفت : پرونده متهمان جهت رسیدگی و اجرای حکم در اختیار مقام قضائی است .
فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد : برابر ماده 607 قانون مجازات اسلامی هرگونه توهین ، حمله و مقاومت که با علم و آگاهی نسبت به ماموران حین انجام وظیفه به عمل آید ، جرم محسوب می شود و در قانون مجازات مشخصی برای متخلفان پیش بینی شده است .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af