مهر/ رئیس بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان کرمانشاه از انجام ۴۳۱ بازدید و بازرسی از واحدهای صنفی استان طی مدت سپری شده از امسال خبر داد.
رامین پهلوانی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۴۳۱ بازدید بازرسی از واحدهای صنفی استان کرمانشاه به عمل آمده است.
پهلوانی تصریح کرد: عدم درج قیمت با ۳۶ مورد بوده که در صورت ارتکاب اصناف به این تخلف برای آنها موارد گران فروشی و کم فروشی نیز درج شده است. همچنین گران فروشی با ۳۵ مورد و عدم رعایت مسائل بهداشتی با ۲۷ مورد بیشترین تخلفات مشاهده شده را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: همچنین تعداد ۱۲۴ مورد شکایت حضوری از سوی مردم مطرح شده که ۳۰ مورد از این تعداد شکایت به تعزیرات حکومتی ارجاع داده و مابقی در محل بازرسی حل شده است.
پهلوانی با بیان اینکه ۲۲ پرونده از این شکایات به علت نظرات کارشناسی همچنان در دست اقدام است گفت: عمدتاً درصدد حل شکایات مردمی در محل بازرسی اتاق اصناف هستیم.
وی عنوان کرد: طی ماه مبارک رمضان ۸۶ گشت مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، پلیس اماکن و نماینده دادستانی انجام شده که یک سوم از این موارد منتج به تذکر زبانی و مابقی تشکیل پرونده به علت عدم رعایت موازین شرعی واحد صنفی بوده است.
پهلوانی با بیان اینکه کسبه نسبت به درج قیمت و رعایت قوانین مربوط به مکاسب اقدام کنند خاطرنشان کرد: مردم هم در موقع خرید به ترازوی صنوف دقت کنند و در صورت مشاهده تخلفات کم فروشی موارد را اطلاع رسانی کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :