تسنیم/ مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰هزار لیتر آب آشامیدنی سالم جهت مصرف شرب خانوار و دام بین عشایر توزیع می‌شود که به هر خانواده سه روز یکبار آب می‌رسد.
بهزاد محمدی اظهار داشت: اگر بخواهیم مرتب و مثل جوامع شهری آب را به عشایر برسانیم 100 دستگاه تانکر هم جوابگوی نیاز عشایر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه عشایر در طول تاریخ همواره در حفظ و تأمین امنیت مرزها و دفاع از کشور نقش مهم و قابل توجهی داشته‌اند، عنوان کرد: این خانواده‌ها با آداب و رسوم کهن و فرهنگ غنی ایلی و عشیره‌ای و با وجود محدودیت‌های موجود و عدم برخورداری از امکانات مناسب بهداشتی، آموزشی و خدمات رفاهی و با کمترین بار مالی برای کشور به تولید ادامه داده‌اند.
محمدی از توزیع سالیانه 18 هزار تن آرد بین عشایر کرمانشاهی خبرداد و گفت: آرد توسط اتحادیه و تشکل‌های تعاونی میان عشایر توزیع می‌شود که این توزیع شامل 11 هزار و 500 تن برای عشایر استان و بیش از 6 هزارو 500 تن برای روستائیان حوزه شهرستان کرمانشاه است.
وی با بیان اینکه کمبودی در تأمین علوفه و آذوقه‌ در بین عشایر وجود ندارد، بیان کرد: عشایر در تولید گوشت قرمز از سال 57 تاکنون 77درصد، در تولید شیر 55درصد، تولید محصولات علوفه‌ای با 144درصد، تولید محصولات زراعی 120درصد و تولید صنایع دستی 78درصد رشد کرده‌اند.
مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه در مورد زیرساخت‌های خدمت‌رسانی به عشایر گفت: براساس آمارها 380 درصد برخورداری از راه مناسب، 457درصد برخورداری از آب آشامیدنی سالم و 574درصد برخورداری از سوخت مناسب شامل عشایر استان کرمانشاه شده است.
محمدی با بیان اینکه 140میلیون تومان اعتبار برای تامین سوخت فسیلی عشایر استان کرمانشاه اختصاص یافته است افزود: در رایزنی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در مورد تأمین سوخت عشایر، از سال گذشته تاکنون یک میلیون لیتر سوخت نفت سفید بین عشایر توزیع شد.
مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: جامعه عشایری با جمعیتی بیش از 14 هزار خانوار در قالب 14 ایل به نام‌های کلهر، سنجابی، کرند، گوران، ثلاث باباجانی، جاف، جمهور، ترکاشوند، زوله، زنگنه، بانزرده، پایروند، بالاوند، زردلان و طایفه مستقل عثمانوند زندگی می‌کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :