تسنیم/ معاون اوقاف و امور خیریه کرمانشاه گفت: مراسم زنده نگهداشتن شب قدر امسال در هشت امامزاده شاخص استان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام مهدی توسلی اظهار داشت: مراسم شب‌های احیا ماه رمضان در هشت بقعه و امامزاده شاخص استان از ساعت 22 شب تا سحرگاه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه شب قدر امسال همانند سال‌های گذشته با برنامه‌های دینی و مذهبی در امامزادگان استان برگزار می‌شود، افزود: قرائت قرآن، مداحی، سخنرانی، دعای جوشن کبیر، زیارت عاشورا، عزاداری، سینه زنی و قرآن بر سر گرفتن از جمله برنامه‌هایی اجرایی در این شب‌ها است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کرمانشاه گفت: این مراسم‌ها در قالب طرح ضیافت الهی اجرای می‌شود و از سخنرانان برجسته استانی، کشوری، مبلغان دینی بهره‌گیری می‌شود و در این شب‌ها از محل موقوفات استان سفره‌های افطاری برپا می‌شود.
وی افزود: آستان مقدس امامزادگان ابراهیم(ع) طاقبستان و کنگاور، امامزاده مهدی(ع) هرسین، امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده حسن(ع) اسلام‌آباد غرب، امامزاده احمد(ع) سنقروکلیایی، سیده فاطمه (س) و زیارتگاه چاه صاحبالزمان(عج)کرمانشاه بقاع شاخصی هستند که ویژه برنامه‌های لیالی قدر برگزار می‌شود.
توسلی با اشاره به اینکه شب قدر،‌ شبی است که امور یک ساله تمام خلایق در آن مقدر می‌شود و به اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند نام یک سوره را به آن اختصاص داده است، عنوان کرد: از این جهت برخی معتقدند چون مقدرات انسان‌ها و اندازه و قدر رویدادهای سال، در این شب تعیین و تقدیر می‌شود، آن را شب قدر می‌نامند.
وی افزود: نزول یک باره قرآن در این شب به قلب مقدس رسول گرامی اسلام(ص) از ویژگی‌های بارز این شب شناخته می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه کرمانشاه بیان کرد: یکی از ویژگی‌های شب قدر این است که خداوند این شب مبارک را بهتر از هزار ماه معرفی کرده و فرموده است: شب قدر ، بهتر از هزار ماه است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :