تسنیم/ محمد حمیدی ظهر امروز در دومین جلسه کمیته اشتغال قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: جبران خسارت‌های سیل از سوی دولت در دو بخش عمده مسکونی و کشاورزی در حال انجام است.
وی با اشاره به خسارت 17 هزار و 800 واحدمسکونی در سیل اخیر گفت: در بخش مسکونی که بنیاد مسکن مسئولیت این بازسازی و نوسازی را برعهده دارد، دولت در قالب کمک بلاعوض و وام کم بهره به سیل‌زدگان کمک خواهد کرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بیان داشت: در بخش کشاورزی نیز دولت کمک‌های بلاعوض در نظر گرفته و تاکنون 50 درصد اعتبارات معادل 160 میلیارد تومان به استان اختصاص یافته است. علاوه براین 160 میلیارد تومان دیگر کمک بلاعوض به بخش کشاورزی استان پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون دو هزار پرونده بخش کشاورزی از کمک‌های بلاعوض دولتی برخوردار شدند، گفت: حدود 28 میلیاردتومان پرونده برآورد و تابه‌حال 14 میلیارد تومان به کشاورزان سیل‌زده پرداخت شده است. همچنین پرداخت تسهیلات بلاعوض به 6 هزار پرونده نیز در دستور کار قرار دارد.
حمیدی با بیان اینکه بخشی از مشاغل در مناطق سیل‌زده از بین رفته است، گفت: دولت برای هر دام سبک سه میلیون تومان و هر رأس دام سنگین پنج میلیون تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان پرداخت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: دولت عزم خود را جزم کرده است تا با وجود محدودیت‌های اعتباری، خسارت سیل‌زدگان را جبران کند‌. مدیران استانی به عنوان بدنه اجرایی دولت باید تمام تلاش خود را صرف اجرای وعده‌های هیئت دولت و رئیس جمهوری در رسیدگی به مشکلات مردم کنند.
سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بیان داشت: با تلاش‌های صورت گرفته اطلاعات خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی کامل و به‌روز شده است. در بخش صنعت نیز باید ضمن مستندسازی دقیق از سطح خسارت‌ها، گزارش کامل از ابعاد مختلف آسیب سیل تهیه شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar