ایرنا/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: اگر چنانچه مسئولان در صحنه حضور داشته باشند و به صورت جدی چارچوب قانون و ناموس مردم را حفظ و از قانون شکنی پیشگیری کنند، بدون شک تاثیراتش را خواهیم دید.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در دیدار دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: اگر امور فرهنگی به صورت منفی رشد پیدا می کند مقصر خودمان هستیم.
وی بیان کرد: اغلب مردم سالم هستند و تمایلی به ناامنی، فساد و تباهی ندارند لذا این خودمان هستیم که به وظایفمان خوب عمل نمی کنیم.
امام جمعه بیرحند گفت: مسئولان باید در میدان حضور پیدا کنند چون وظیفه آنهاست و الا چرا پستی را گرفته اند؟ چطور می‌شود فردی مسئولیتی گرفته باشد، از امتیازات و حقوق آن بهره مند شده باشد اما در اجرا طفره رود؟
وی تاکید کرد: اگر مسئولان در مکان‌هایی که فراخوانده می‌شوند اما حضور پیدا نمی‌کنند یا حضورشان تاثیرگذار نیست به ما اعلام کنید تا آنها را فرا بخوانیم و علت را جویا شویم که چرا به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه آنچه را که شما و امثال شما انجام می‌دهند ارزشمندترین کار است اظهار داشت: در روایات آمده است که همه امور خیر را در مقابل امر به معروف و نهی از منکر به مانند قطره‌ای در برابر دریاست.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر بهشت جامعه است افزود: بیشتر از ۹۰ درصد مردم جامعه سالم هستند و آن دسته از افرادی که یک درصد بیش نیستند و دست به کارهای خلاف قانون می‌زنند، در حقیقت پیاده نظام‌های یک طرح تهاجم فرهنگی و پیاده نظام‌های ترامپ هستند اما یک عده ناآگاهانه به آنها می‌پیوندند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنهایی که منشا این نوع کارها هستند بسیار کم هستند و این تعداد کم، از رها بودن قضایا و فضا، سوء استفاده کرده و از پشتیبانی همان بعضی مسئولان و سازمان‌ها بهره‌ای سوء می‌گیرند.
وی تصریح کرد: در انواع مذاکرات و تذکراتی که به مسئولان دستگاه‌های مربوطه داده می‌شود، باید به صورت مکتوب بوده تا سابقه پیدا کند زیرا افراد در سایه غفلت آنها دست به کارهای خلاف قانون می‌زنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اگر خوب تحقیق کنیم می‌بینیم که اصل مشکل به خود ما مسئولان بر می‌گردد عنوان کرد: وقتی ولنگاری گسترش پیدا می کند به ارزش‌ها بی اعتنایی می‌شود.
وی گفت: در این صورت بر مردم یکسری ظلم‌ها تحمیل و باعث عقده در دل آنها می‌شود و در کنار این موضوعات مسئولان آنقدر دروغ و وعده‌های دروغ می‌دهند که حرفشان بی تاثیر می‌شود و نتیجه همین است که می‌بینیم.
امام جمعه بیرجند افزود: آنچه وظیفه من و شما و هر مسلمانی را سنگین می کند، نتیجه کارهایمان است که تاثیر می‌گذارد و این تاثیرگذاری به خاطر این است که اغلب مردم سالم هستند.
وی با اشاره به برخی گزارش ها مبنی بر بدحجابی در داخل شهر گفت: داخل خودرویی که بی حجابی صورت می‌گیرد چه کسی باید جلوی آن را بگیرد و امر به معروف کند؟ این کار نیروی انتظامی است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: کمبودی که همواره داشته و داریم این است که در قضیه کنسرت‌ها خوب عمل نشده و آن را به دست دیگراندیشان سپردیم.
وی بیان کرد: انقلابی که با خون شهدا به جلو حرکت کرده و محتواهای اسلام ناب را به جهان معرفی می کند، حامل پیام‌های زیادی است لذا این پیام‌ها باید در اختیار اقشار مختلف جامع از جمله شاعران گذاشته شود تا به صورت شعر، نوحه، حماسه و سایر به قشر خود و دیگر اقشار جامعه منتقل کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر کالای مرغوبی در جهت هنری ارائه می‌دادیم می‌توانستیم ریشه افکار را از دست دیگراندیشان درآوریم گفت: مکان‌های فرهنگی و هنری باید از دست دیگراندیشان درآید و به دست جبهه انقلابی بیفتد، زیرا ما دارای انواع پیام‌ها برای خانواده‌ها، تربیت فرزند، خطر دشمن، محبت در خانواده و فداکاری زن و مرد و سایر هستیم.
وی با اشاره به اینکه باید از سینماها، تئاترها و سرودها استفاده ببریم زیرا بسیار تاثیرگذار هستند افزود: برخی‌ها سند ۲۰۳۰ بیگانه را تبلیغ و اجرا می‌کنند اما اگر ابتدا بتوانیم برای مردم مسائل را تفهیم کرده و سپس آنها را اشباع کنیم مشاهده خواهیم کرد که هیچ خانواده‌ای به دنبال آنها حرکت نخواهد کرد اما اگر میدان را خالی گذاریم نتیجه آن همین می‌شود که می‌بینیم.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: گسترش رقص و آواز برنامه‌های سند ۲۰۳۰ که برخی‌ها به صورت برنامه ریزی شده در حال اجرای آن هستند، افرادی که با لباس‌های مبتذل در خیابان‌ها پرسه می‌زنند نیز طی طرحی برنامه ریزی شده اثرات سوء خود را در جامعه می‌گذارند، اینها مجری و پیاده نظام هستند.
وی ادامه داد: دشمن نیز می‌داند که اول باید مردم را بی دین، بی اعتقاد، رقاص، شرابخوار و معتاد کرد و در بین آنان اختلاف انداخت سپس با آنها بجنگد و این همان طرحی است که دشمن در اندلس اسپانیا پیاده کرد.
امام جمعه بیرجند یادآور شد: دشمن حواسش جمع است و می‌داند که چه می کند اما این ما هستیم که باید فرصت را از دشمن بگیریم و مردمانمان را حفظ کنیم، زیرا دشمن از ملت خودمان پیاده نظام می‌سازد، لذا باید پاسداری کرد.
وی با اشاره به اینکه برای هر طرحی از طرف دشمن، طرحی جامع جواب می‌دهد نه خام عمل کردن، گفت: اگر جامعه بی دین، فاسد، معتاد و بی غیرت شد لقمه‌ای آماده برای دشمن است زیرا دشمن از یک جامعه رقاص، بی دین و معتاد ترسی ندارد لذا تمام ترس دشمن از باغیرتی، هوشیاری و بیداری جامعه است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7