آخرین خبر/فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی در کشور ۲۰ هزار واحد مسکونی برای سیلزدگان احداث می کنند که سهمیه استان ۴۵۰ واحد در گلستان در نظر گرفته شده است.
سردار علی قاسمی روز شنبه در نشست خبری طرح جهاد همبستگی ملی (ساخت واحدهای مسکونی برای استانهای سیلزده کشور) افزود: تاکنون مجموعه سپاه استان توانسته است ۵۵۰ میلیون تومان وجه نقد برای کمک به مناطق سیلزده جمع آوری کند.
وی بیان کرد: ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیلزده در قالب طرح جهاد همبستگی ملی و با مشارکت و کمک‌های مردمی انجام خواهد شد.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ادامه داد: در این طرح هر مسجد پایگاهی برای ساخت منازل آسیب دیده در سیل در نظر گرفته شده است که می‌توان از توان و ظرفیت مردم و خیران برای ساخت مناطق سیلزده استفاده کرد.
وی اظهار داشت: در طرح جهاد همبستگی «هر مسجد یک واحد مسکونی» به ارزش ۳۰ میلیون تومان وجه نقد پیش بینی شده است که وجوه نقدی مردم و خیران از طریق صندوق پایگاه بسیج مساجد یا شماره حساب مربوطه جمع آوری خواهد شد.
سردار قاسمی اضافه کرد: همچنین در طرح مذکور «هر کاسب و بازاری یک کالا» دنبال می‌شود که در این زمینه جلساتی با اتاق اصناف استان برگزار شد و تیم ویژه ای از اتاق اصناف به مناطق سیل زده اعزام و برآورد خسارات داشته اند.
وی عنوان کرد: با توجه به گران شدن مصالح ساختمانی و سایر اقلام احداث هر واحد مسکونی با مساحت ۸۰ متر مربع حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد همچنین بازسازی هر واحد نیازمند ۵۰ میلیون تومان اعتبار است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی یادآور شد: احداث و بازسازی منازل در مناطق سیل زده و جمع آوری وجوه نقدی مردم و خیران بین شهرستان‌ها و اقشار مختلف تقسیم بندی شده است.
وی از مردم ولایتمدار خراسان جنوبی خواست با جمع آوری مبالغ نقدی خرد و کلان خود همانند گذشته سپاه را در بازسازی و احداث منازل مسکونی در مناطق سیل زده مساعدت کنند.
سردار قاسمی با بیان اینکه مردم ایران در همبستگی، همراهی و تعامل نسبت به هم بی نظیر هستند گفت: سیل اخیر در هشت استان کشور خسارت‌های زیادی در برداشت اما مردم به صورت خودجوش توانستند به سرعت در مناطق سیلزده حاضر شده و کمک رسانی کنند.
وی با بیان اینکه برآور خسارت‌ها در مناطق سیلزده خیلی سنگین بود اظهار داشت: شاید در ۱۰۰ سال گذشته شاهد چنین سیلی در کشور نبوده ایم از طرفی با اینکه مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه هستند اما در کمک به مناطق سیل زده سنگ تمام گذاشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7