آخرین خبر/ مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز خراسان جنوبی از کمک ۷۰۰ میلیون تومانی به خانواده زندانیان در استان خبر داد و گفت: ‌آمار طلاق در خانواده زندانیان خراسان جنوبی ۳۶ درصد کاهش یافت.
سید هاشم اسماعیل‌زاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: پنجم خرداد هر سال به عنوان روز ملی حمایت از خانواده زندانیان نام‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 700 خانوار شامل یک هزار و 392 فرزند تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان هستند گفت: حدود 72 درصد از زندانیان به موادمخدر اعتیاد دارند و 79 درصد همسران زندانی تحت پوشش انجمن زیر 40 سال هستند.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مرکز خراسان جنوبی افزود: در بحث اشتغال نیز 70 درصد از همسران زندانی خانه‌دار و مابقی نیز مشاغل خانگی دارند.
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه 56 درصد از فرزندان زندانی زیر 12 سال سن دارند تصریح کرد: 65 درصد از همسران زندانی زیر سیکل، 25 درصد سیکل و مابقی نیز دیپلم به بالا هستند.
وی ادامه داد: 70 درصد از خانواده‌های زندانی در منازل استیجاری و 30 درصد دیگر نیز با خانواده همسر و یا خانواده خود و یا در روستا زندگی می‌کنند.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان خاطرنشان کرد: کمک به خانواده زندانیان، مسائل روانشناسی، بهداشتی و مشاوره‌ای و بازسازی شخصیت و ارشاد زندانیان از جمله اهداف انجمن است.
اسماعیل‌زاده اظهار داشت: اولویت اول انجمن، حمایت از خانواده زندانیان است و در سال گذشته نیز علیرغم مسائل اقتصادی مبلغ 672 میلیون تومان از محل کمک خیران و مشارکت‌های مردمی جمع‌آوری شد که کمک‌های مردمی نسبت به سال قبل آن 35 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: سال گذشته نیز مبلغ 700 میلیون تومان در قابل کمک‌های بلاعوض، مستمری و سبدهای غذایی به خانواده‌های زندانیان کمک شده است.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان گفت: پیگیری قضایی زندانیان، گرفتن اخذ مرخصی و عفو برای زندانیان و تخفیف مجازات‌ها یکی از اقدامات انجمن حمایت از خانواده زندانیان بوده است.
اسماعیل‌زاده بیان کرد: سال گذشته 170 مورد پیگیری عفو زندانیان، 16 مورد انتقال زندانی به محل سکونت خانواده خود، 469 مورد اخذ مرخصی و 105 مورد اخذ رضایت از شاکی انجام شد.
وی با بیان اینکه یک هزار و 545 خانواده زندانی به مراکز درمانی و بهداشتی معرفی شدند عنوان کرد: سال گذشته 16 مورد شغل برای همسران زندانی فراهم شده است.
مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان بیرجند، خوسف، سربیشه و درمیان با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 512 جلسه مشاوره‌ای برای خانواده زندانیان برگزار شده است گفت: آمار طلاق در خانواده زندانیان چهار شهرستان استان در سال 97 نیز نسبت به سال قبل آن 36 درصد کاهش داشته است.
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه مردم می‌توانند یک سوم‌از کمک‌های خود شامل زکات فطریه را به خانواده زندانیان کمک کنند افزود: از شب دهم تا پایان ماه مبارک رمضان هر شب 200 غذای گرم بین خانواده زندانیان توریع می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7