صدا و سیما/ اداره کل مدیریت بحران استان مازندران با صدور اطلاعیه ای درباره احتمال وقوع بارش و وزش باد در استان هشدار داد.
در این اطلاعیه آمده است: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران از روز دوشنبه 6 خرداد تا پنج شنبه ۹ خرداد ، با شکل گیری جریانات نسبتا" خنک و مرطوب شمالی سطح زمین و عبور متناوب امواج تراز میانی جو، شاهد ناپایداری هوا همراه با ابرناکی آسمان، کاهش دما بین ۵ تا۱۰ درجه سانتیگراد، رگبار ، رعد و برق و نیز وزش باد (گاهی نسبتا" شدید) در استان خواهیم بود.
لذا به هم استانیها و مسافران توصیه می شود:
1-دامداران و ساکنان بومی، هنگام وقوع رگبار و رعد و برق، نکات ایمنی را رعایت کرده و دامهای خود را در مناطق امن نگهداری کنند.
2-با توجه به پیش بینی رگبار و رعد و برق در دامنه ها و ارتفاعات استان از برپایی چادر، کوه پیمایی، طبیعت گردی و تردد در مسیل ها، ارتفاعات و فضاهای باز جدا" خودداری شود.
3-شهرداران استان ،به دلیل پیش بینی وزش باد نسبتا" شدید در سطح استان، تمهیدات و اقدامات لازم را در این خصوص به عمل آورند.
4-به همه نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی، آمادگی لازم را برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9