تسنیم/ استاندار قم با اشاره به اهمیت طرح‌های آبخیزداری گفت: برخی از سازه‌های احداث‌‌شده در بستر رودخانه قم عبور آب را با کندی روبه‌رو کرده که باید این سازه‌ها را با وجود برخی تبعات اجتماعی از شهر جمع‌آوری کرد.

بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: سیلاب با وحدت رویه مناسب مسئولان استان در بهترین وضعیت کنترل و مدیریت شد.

وی افزود: مدیریت بحران قم در ارائه گزارش کار و اقدامات انجام‌شده موفق عمل‌ نکرده است، اقدامات قم در این زمینه باید به الگوی کشوری در مدیریت سیلاب تبدیل شود.

استاندار قم تأکید کرد: در مسئله مدیریت سیلاب در قم تا حدامکان از بخشی‌نگری و نگاه‌های دستگاهی جلوگیری به‌عمل‌ آمده و سیلاب با نگاه‌های کلان در سطح استان مدیریت شد.

سرمست ادامه داد: برخی از سازه‌های احداث‌‌شده در بستر رودخانه قم، عبور آب را با کندی روبه‌رو کرده که باید این سازه‌ها را با وجود برخی تبعات اجتماعی از شهر جمع‌آوری کرد.

وی با تصریح به ضرورت تدبیر اصولی سیلاب در قم تأکید کرد: طرح‌های مشترکی که از قطعیت در اخلال عبور سیلاب در رودخانه قم دارد باید با مدیریت واحد استانی ساماندهی شده و در صورت نیاز جمع‌آوری شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: آب منطقه‌ای و شهرداری قم تمرکز مدیریت سیلاب در شهر قم را بر باز کردن دهانه پل‌های مسدودشده حریم شهری و همچنین برطرف کردن برخی معارضین از آن‌ها شکل داده و این مسائل را در اسرع وقت برطرف کنند.

سرمست با اشاره به اهمیت طرح‌های آبخیزداری گفت: طرح‌های آبخیزداری در مناطق بالادست قم برای کنترل و مدیریت بحران همچنان ادامه داشته باشد، منابع اعتباری لازم برای این امور تأمین می‌شود.

استاندار قم با یادآوری اقدامات شهرداری در مدیریت سیلاب نیز بیان کرد: حذف و کاهش آب‌نماهای شهری و المان‌های دیگر از سطح رودخانه قم در مدیریت سیلاب نقش مؤثری داشته و باید ادامه روند آزادسازی حریم رودخانه ادامه پیدا کند.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان در رابطه با تکثیر ملخ در برخی مناطق قم، بیش از آنکه منفعت‌های دستگاهی را مدنظر داشته باشند به رسالت‌های اجتماعی خود عمل کرده و مصلحت عموم مردم را در نظر بگیرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99