فارس/ هادی محمدی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جمع‌آوری دام‌های صید غیرمجاز در آب‌های استان گیلان اظهار کرد: وظیفه یگان گشت دریایی و ساحلی، حفاظت از آب و جلوگیری از صید غیرمجاز است و‌ به همین دلیل در گشتی که اخیراً انجام دادند ۱۵ هزار رشته دام صید ماهی‌های استخوانی و یک هزار رشته دام ماهیان استخوانی در آب‌های چابکسر و آستارا جمع‌آوری‌شده است.
وی با اشاره تخریب چند دستگاه پره صیادی گفت: با گشت نیروهای ساحلی و دریایی ۵۰ کیلوگرم لاشه ماهی، ۶۱ دستگاه لاکش و ۲۰ دستگاه پره صیادی تخریب و جمع‌آوری‌شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات گیلان با اذعان به اینکه یگان حفاظت از منابع آب با متخلفان صید غیرمجاز به‌شدت برخورد می‌شود تصریح کرد: یگان حفاظت آبزیان و دریابانی چند مرحله عملیات مشترک باهم انجام و در این مدت ۱۵ صیاد متخلف و هفت قایق موتوری و چهار قایق پارویی توقیف شدند که این امر نشان‌دهنده برخورد جدی با خاطیان است.
محمدی با تأکید بر ممنوع بودن صید و صیادی افزود: هرساله در دریای خزر از اواخر فروردین تا مهرماه به علت تخم‌ریزی، صید و صیادی در آب‌های گیلان ممنوع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0