باشگاه خبرنگاران/ آروین کبیری رئیس دامپزشکی شهرستان ساری از کشف و معدوم سازی مقدار دویست کیلوگرم فرآورده خام دامی شامل گوشت، مرغ، جگر و کله و پای مرغ در یک خودروی سواری در جاده کیاسر خبر داد.
وی افزود: بر اساس قانون سازمان دامپزشکی کشور هر گونه حمل و نقل دام و فراورده‌های خام دامی منوط به دریافت گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی و با خودرو‌های مخصوص حمل بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.
کبیری ضمن تقدیر از همکاری نیروی انتظامی در جاده کیاسر، گفت: این محموله کشف شده بدلیل فساد ارگانولپتیکی غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و در کوره لاشه سوز کشتارگاه با حضور نمایندگان معدوم شد.
رئیس دامپزشکی شهرستان ساری افزود: بنا به اظهارات راننده خودرو، این محموله از مبدا نامشخص به مقصد رستورانی در شهرستان دامغان حمل می‌شود که توسط نیروی انتظامی تلمادره متوقف و برای تعیین تکلیف محموله، تحویل دامپزشکی ساری شد.
وی گفت: در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی، با متخلفان و افرادی که سلامت شهروندان را در این ماه تهدید می‌کند برخورد قانونی بعمل می‌آید.
وی به شهروندان توصیه کرد: شهروندان گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری و به هنگام خرید گوشت قرمز به مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسب روی لاشه و همچنین هنگام خرید مرغ به تاریخ تولید و انقضاء محصول توجه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9