آخرین خبر/ فروش داروی ریتالین بدون نسخه پزشک از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ممنوع اعلام شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: فروش هرگونه داروی ریتالین بدون نسخه پزشک متخصص ممنوع است و با داروخانه های خاطی برخورد می شود.
آقای احمدی با بیان اینکه فروش هرگونه داروی دیگر به جز داروهای معمولی و مسکن بدون نسخه پزشک در داروخانه ممنوع است، افزود: متأسفانه قرص ریتالین با تفکری اشتباه در شب های امتحان بین برخی دانش آموزان و دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرد که این تفکر اشتباه و مصرف قرص ریتالین در بعضی افراد منجر به اختلالات روانی و حتی خونریزی مغزی می شود.
وی با بیان اینکه مصرف ریتالین برای برخی بیماری های روانی و به صورت تخصصی تجویز می شود، گفت: مصرف این دارو در فرد سالم ممکن است در کوتاه مدت، سبب کاهش خواب و افزایش بیداری شود اما در بلند مدت عوارض برگشت ناپذیر خواهد داشت که مهمترین آن اعتیاد به این قرص است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، سردرد، حالت تهوع و افزایش یا کاهش ضربان قلب را از جمله عوارض مصرف خودسرانه این دارو اعلام کرد و افزود: خرید و فروش این دارو بدون نسخه پزشک متخصص اعصاب و روان، قاچاق محسوب می شود و شهروندان باید هر گونه خرید و فروش غیر مجاز را چه در داروخانه ها و چه در موارد دیگر به سازمان غذا و دارو اطلاع دهند.
وی از خانواده ها خواست در ایام امتحان توجه بیشتری به فرزندانشان داشته باشند تا بی اطلاعی دانش آموز و خانواده سبب عوارض جبران ناپذیر نشود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7