باشگاه خبرنگاران/ نخستین بار در استان اردبیل عمل برداشت نسوج از بیماران مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل انجام شد.
قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با پیگیری واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی این دانشگاه و رضایت خانواده شادروان الهام مجیدی که دچار مرگ مغزی شده بود عمل برداشت نسوج این ایثارگر انجام شد.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای فراهم شدن شرایط اتاق عمل در بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل افزود: این عمل برای نخستین بار در استان و با حضور تیمی از بیمارستان امام (ره) تهران محقق شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: بافت های نسوجی این فرشته ماندگار اهدای عضو، جهت درمان و نجات بیماران نیازمند پیوند نسوج به واحد پیوند بیمارستان امام (ره) تهران ارسال گردید.
اخوان اکبری در عین حال با اشاره به انجام اولین عمل پیوند کلیه طی روزهای اخیر در استان، از افتتاح بخش پیوند بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل در روزهای آینده خبر داد.
وی ابراز امیدواری کرد با تلاش های صورت گرفته و برنامه های آتی تمام مراحل برداشت ارگان و نسج از بیماران مرگ مغزی و نیز پیوندهای کلیه در داخل استان انجام خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253