ایرنا/ دبیر برگزاری جشن روز جهانی شیر مازندران با بیان اینکه انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران ۱۱ خردادبرابر با اول ژوئن برای چهارمین سال پیاپی و همزمان با روز جهانی شیر، جشن ویژه این روز را برگزار می‌کند، گفت: این انجمن با هدف توسعه مصرف شیر و لبنیات و آگاهی هر چه بیشتر مصرف کنندگان، اقدام به برگزاری جشن روز جهانی شیر در استان با تمرکز بر دو شهر آمل و ساری خواهد کرد.
بهرام حسین زاده ضمن تاکید بر اهمیت مصرف شیر و لبنیات و تاثیر مستقیم آن بر سلامت جامعه، درباره اهم برنامه‌های این تشکل برای بزرگداشت این روز جهانی اظهار داشت: یکی از اقدامات ویژه انجمن برای روز جهانی شیر در مازندران، افزایش زمان اجرای برنامه‌ها از یک روز به یک هفته است. برنامه‌های هفته شیر مازندران از دیروز چهارشنبه هشتم خرداد آغازشد و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.
عضو انجمن صنایع غذایی مازندران افزود: برگزاری جشن در پارک‌ها، نمایش‌های خیابانی، نقاشی و مسابقه برای کودکان و خانواده‌ها، توزیع متون آموزشی و ترویجی و برپایی ایستگاه‌های سلامت با حضور کارشناسان و متخصصان تغذیه و صنعت لبنیات بخشی از برنامه‌های این هفته هستند.
وی افزود : برنامه خبری و ترویجی در صدا و سیما، مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی، نصب بنرهای شهری، اجرای برنامه پذیرایی با لبنیات در ایستگاه‌های در نظر گرفته شده پس از افطار و تزئین اتوبوس‌های شرکتی و شهری با مضمون مصرف لبنیات نیز از جمله برنامه‌های هفته شیر مازندران است.
حسین زاده گفت : طی هماهنگی با کارخانه‌های تولید لبنیات در مازندران، کانترهای آموزشی این شرکت‌ها در پارک‌ها و مناطق پر رفت و آمد قرار داده می‌شود و نکات آموزشی مربوط به مصرف شیر بیان خواهد شد.
وی افزود : انجمن صنایع غذایی مازندران در یک سال اخیر اقدامات متعدد و گسترده‌ای برای افزایش آگاهی جامعه از مسائل مربوط تغذیه و بهداشت و سلامت غذایی تدارک دیده و برگزار کرده که این برنامه‌ها کماکان با گستره بیشتری در بین لایه‌ها و اقشار مختلف جامعه اجرا خواهد شد.
سرانه مصرف شیر در ایران حدود ۷۰ لیتر و در مازندران نزدیک به ۸۰ لیتر است که تقریباً معادل نیمی از سرانه استاندارد جهانی است.
سازمان بین المللی خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) و ۱۹۱ کشور عضو آن متعهد شده‌اند از دسترسی همه مردم به غذای کافی با کیفیت بالا برای زندگی سالم حمایت کنند و در سال ۲۰۰۱ اول ماه ژوئن برابر با یازدهم خرداد را به عنوان روز جهانی شیر جشن می‌گیرند


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9