فارس/ دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه حضور ملت در راهپیمایی روز قدس لرزه به اندام ترامپ، نتانیاهو و ملک‌‌های عرب می‌اندازد، گفت: طرح معامله قرن در واقع خیانت قرن به شمار می‌رود و این توطئه پیاده کردن همان نقشه‌های آغازین است که با شیوه جدیدی دنبال می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری پیش از ظهر امروز در اجتماع راهپیمایان روز جهانی قدس که در مصلای قدس برگزار شد اظهار کرد: امام خمینی(ره) در بیانات خودشان و در گفت‌وگو با علما و مراجع از 70 سال پیش در روزهای نخست توطئه انگلیس به مسئله نیات شوم و توطئه خطرناک ایجاد اسرائیل توجه داشتند و هشدار دادند.

وی با بیان اینکه امام در نجف اشرف در بیانیه‌ای فرمودند که کرارا دولت‌ها و ملت‌ها را از توطئه وجود اسرائیل بر حذر می دارند افزود: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی امام روز جهانی قدس را پایه گذاری کردند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نتیجه این حرکت را خنثی سازی توطئه سازش بین اسرائیل و اعراب دانست و یادآور شد: امروز هم به دنبال این هستند که حاکمیت جعلی اسرائیل بر تمام خاک فلسطین تحقق یابد و در این مسئله سران مرتجع بلوک عرب نقش اساسی داشتند.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس موجب شکل گیری مقاومت شد که اکنون با موشک‌های خودشان اهداف اسرائیل را مورد هجوم قرار می‌دهند تاکید کرد: حرکتی که پس از انقلاب اسلامی درباره قدس صورت گرفت در حال حاضر با قدرت در حال پیش روی است و این پیشروی ثمره این راهپیمایی‌هاست.

اختری با بیان اینکه حضور ملت در راهپیمایی روز قدس لرزه به اندام ترامپ، نتانیاهو و ملک‌‌های عرب می‌اندازد، تاکید کرد: حضور شما و تکبیرها نزد درگاه الهی به ثبت می‌رسد و اجر دارد.

وی با اشاره به طرح معامله قرن که در واقع خیانت قرن به شمار می‌رود، تاکید کرد: این توطئه پیاده کردن همان نقشه‌های آغازین است که با شیوه جدیدی دنبال می‌شود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مسئله فلسطین جدید نبوده و امام آن را به عنوان یک مسئله اسلامی و جهانی مطرح کردند، گفت: هیچ کسی حق ندارد در معامله‌ای وارد شود و بخواهد سرزمینی از سرزمین‌های اسلامی را به فروش برساند و این مسئله از نظر شرعی، قانونی و عرف بین الملل وجاهت ندارد.

وی اظهار کرد: سران مرتجع عرب، اسرائیل و انگلیس بدانند که هزاران جلسه و میزگرد این سران خودفروخته تاثیری در مقابله با اسرائیل در میان مسلمانان داشته و نخواهد داشت.

اختری با بیان اینکه فلسطین عضوی از جسم و جان جهان اسلام است افزود: ترامپ خیال می‌کند که همانگونه که سفارت خودش را منتقل کند به همین سادگی می‌تواند فلسطین را نیز به اسرائیل واگذار کند.

وی با بیان اینکه می‌خواستند مسئله فلسطین را تمام کنند گفت: با ابتکار امام خمینی مسئله فلسطین همواره زنده بوده و مسئله روز عالم است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: علما و مراجع بزرگ اسلام و مسلمانان در همه کشورها، دولت‌های اسلامی، موسسات بین المللی و حقوقی، موسسات مردمی، رسانه‌ها و اندیشمندان و نخبگان باید بر اساس مسؤولیت خودمان در برابر این خیانتی که قرار است انجام بگیرد که البته به سرانجام نخواهد رسید باید ایستادگی کرده و این حرکت را از بین ببریم.

وی گفت: ننگی که در مسئله فلسطین 70 سال پیش بر پیشانی سران کشورهای عرب نشست نباید این ننگ بار دیگر تکرار شود چرا که امروز شرایط با گذشته تفاوت دارد و در آن روز فلسطینیان کم بودند و امکانات کمی در اختیار داشتند ولی فلسطین قدرتمند است.

اختری با اشاره به اینکه گروه‌های فلسطینی و حتی دولت خودگران با این خیانت مخالف است تصریح کرد: دولت‌ها با خیانت قرن مخالف هستند و دولت‌های ایران، سوریه، عراق، لبنان و... در کنار فلسطین ایستاده اند و در سوی دیگر اسرائیل در شرایط نکبت باری حضور دارند.

وی تاکید کرد: نباید بگذاریم که این خیانت و ننگ تکرار شود و دولت‌های اسلامی و سیاستمداران اسلامی دست به دست هم دهند و این جنایتکاران را تحریم کرده و تمام کالاهای آمریکایی را در کشورهای اسلامی تحریم کنند و علما و مراجع باید هرگونه توافق با اسرائیل را تحریم کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99