ایسنا/ امام جمعه موقت قم گفت: پیام اصلی و جهانی روز قدس، نفی طرح «معامله قرن» است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مصلی قدس با قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس عنوان کرد: امروز ملت ایران با آرمان های امام خمینی(ره)، تجدید پیمان کرد. مردم انقلابی قم، امروز در حماسه ای بزرگ حضور یافتند، ملت های اسلامی نیز در این آزمایش بزرگ الهی حضور پیدا کردند و حماسه آفریدند.

وی گفت: امروز در بیش از 1000 شهر و روستای ایران برای دفاع از فلسطین برخاستند و گزارش ها نشان می دهند امسال راهپیمایی ها گسترده تر از سالهای قبل بوده است، در قم از 100 ملیت در راهپیمایی حضور یافتند، سپاه رسول خدا(ص) آمده اند تا به دولت های غارت گر بگویند ما ایستاده ایم و از این مسیر کوتاه نخواهیم آمد.

وی اظهار کرد: پیام اصلی و جهانی روز قدس، نفی طرح «معامله قرن» است؛ معامله قرن هنوز به طور رسمی اعلام‌نشده اما بخش‌هایی از آن به ‌تدریج رونمایی می شود. از نشانه های انجام این معامله به رسمیت شناختن اسرائیل و تضعیف فلسطین، عادی سازی روابط با اسرائیل در کنفرانس‌های مختلف و لغو حق بازگشت فلسطینیان به سرزمینشان است.

وی عنوان کرد: از بندهای مهم این معامله قرن، ممنوعیت ارتش برای فلسطین، حذف مقاومت و مهار جبهه مقاومت و مهار ایران است. از دیگر l,hvn این معامله، الحاق نیمی از کرانه باختری به اسرائیل، الحاق بلندی‌های جولان و انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس است.

وی افزود: لغو حق بازگشت فلسطینیان یک مصیبت بزرگ برای امت اسلام است و نباید در برابر آن سکوت کرد. مهم ترین راهکار در مقابله با این معامله، قطع رابطه و حمایت ها و روابط تجاری جهان اسلام با اسرائیل است.

اعرافی بیان کرد: قطعا حمایت از مردم فلسطین و جریان مقاومت و غزه و همراهی با فلسطین مظلوم در همه مجامع و ایستادگی در برابر غارت فلسطین موجب نابودی اسرائیل خواهد شد.

امام جمعه موقت قم گفت: تکلیف دولت‌های مزدور و خودفروخته مشخص است ولی باید سایر کشورها به صف مقاومت بپیوندند تا از شر دشمنان رهایی یابند. ملت ایران از همه عالم همین را می خواهد و این منطق را عرضه می کند به صهیونیست ها و دولت ترامپ و دولت های امریکایی که در طول 80 سال 100 جنگ به وجود آوردند و از آپارتاید و تحریم دفاع کردند می گوئیم این منطق مردان خداست.

آیت الله اعرافی بیان کرد: امریکائی ها ما را تحریم و تهدید و بار سنگین مشکلات را بر ما تحمیل کردند، اما ملت ایران کوتاه نمی آیند، شما از یک طرخ شاخ و شانه می کشید از طرفی درخواست مذاکره می کنید، منطق مذاکره با افرادی است که عهد شکن و جنابتکار و دورغ گو و توطئه گر نباشند و تهدید و تحریم نکنند، در برابر این عهد شکنی و تحریم می ایستیم و این ملت گام دوم را در راه مقاومت پایه ریزی می کند.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد شهید خرسند امام‌ جمعه کازرون گفت: روحانیت شیعه و حوزه‌های علمیه در کنار مردم خواهند بود و برای حفظ اسلام و آرمان‌های الهی مقاومت خواهند کرد و هرگز این فشارها و تهدیدها ملت را از راهی که می‌رود عقب نخواهد راند.

مدیر حوزه های علمیه کشور عنوان کرد: ماه رمضان برکات زیادی داشت،باید در پرتو فرهنگ رمضان آسیب‌های مخرب را از خود دور کنیم.

وی با اشاره به جایگاه خانواده اظهار کرد: انواع آسیب‌ها خانواده را تهدید می‌کند، و همه ما زنگ‌های خطر فروپاشی خانواده را می‌بینیم. زیبنده جامعه اسلامی نیست که با چنین آسیب هایی مواجه باشد،فرهنگ ناپسند غربی امروز در عمق خانه‌ها و خانواده‌ها نفوذ کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه خانواده به رزق حلال گفت: غذا و لقمه حرام در زندگی انسان و خانواده‌ها بسیار مهم و تأثیرگذار بوده و در روایات آمده تا چهل روز اعمال انسان قبول نمی‌شود،باید با رزق حلال به نجات خانواده بیندیشیم تا نسلی پاک و صالح تربیت کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99