آخرین خبر/ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری فردی که با سوء استفاده از اعتماد طعمه های خود اقدام به فروش شمش طلا و ارز تقلبی به مشتریان خود کرده بود، خبر داد .
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت : درپی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری ازکلانتری 13 باهنر به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز در قالب خرید شمش طلا و ارز خارجی با نرخ پایین تر از بازار پیگیری موضوع در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .
وی افزود : در تحقیقات مقدماتی ازشکات مشخص شد که متهم با عنوان اینکه توانایی خرید شمش طلا و ارزخارجی با نرخ پایین تراز بازار از بانک مرکزی را دارد ودارای ارتباطات قوی و کانال های مالی اقتصادی است ، از 6 نفر جمعا مبلغ 28 میلیارد و 500 میلیون ریال دریافت کرده است .
این مقام انتظامی افزود : فروشنده پس از دریافت مبلغ مذکور 6 عدد شمش طلا و 90 هزار ارز شامل دلار و یورو را به آن ها تحویل داده که خریداران پس از بررسی متوجه می شوند که شمش های طلا و ارزهای ارائه شده جعلی است .
وی گفت : کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری ماموران کلانتری 14 رسالت با تلاش های شبانه روزی و به کارگیری اقدامات پلیسی در نهایت مخفیگاه متهم را شناسایی و با تحت نظر قرار دادن وی ، نامبرده را در یک فرصت مناسب در حال تردد با یک دستگاه خودرو پژو 206 در حوالی جهانشهر کرج در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر به پلیس آگاهی منتقل کردند.
سرهنگ نادربیگی گفت : ازمتهم یک دستگاه لپ تاپ ، 4 دستگاه گوشی تلفن همراه و مبلغ یک هزار دلار جعلی کشف شد و در بازجویی های صورت گرفته به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان در استان های البرز و خوزستان در قالب فروش شمش طلا، دلار و یورو تقلبی اعتراف کرد .
متهم که تحت تعقیب مراجع قضائی در استان خوزستان است با قرار وثیقه 230 میلیارد ریالی روانه زندان شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af