آخرین خبر/ فرمانده انتظامی شهرستان قاینات گفت: یک کیلوگرم زعفران تقلبی و همچنین ۲۰۰ کیلوگرم زعفران تقلبی در حال تولید در این شهرستان کشف شد و تهیه کنندگان آن دستگیر شدند.
سرهنگ محمود زال بیگی افزود: با توجه به اهمیت تولید زعفران به عنوان یک محصول کشاورزی صادراتی که استقبال عمومی زیادی در داخل و خارج از کشور دارد و ضرورت برنامه ریزی برای افزایش کیفیت این محصول با ارزش، اطلاعاتی در خصوص سوء استفاده افرادی کلاهبردار در زمینه تولید زعفران های تقلبی به دست آمد که موضوع پیگیری و بررسی شد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد و ماموران پس از تکمیل تحقیقات پلیسی ۲ برادر را که در زمینه تولید و فروش زعفران های تقلبی فعالیت داشتند، شناسایی کردند و با هماهنگی مقام قضایی عملیات دستگیری متهمان آغاز شد.
فرمانده انتظامی شهرستان قاینات ادامه داد: ماموران متهمان شناسایی شده را در کارگاه غیرقانونی تولید زعفران تقلبی در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر کردند.
وی اضافه کرد: در بازرسی از محل فعالیت آنان یک کیلوگرم زعفران تقلبی و ۲۰۰ کیلوگرم زعفران در حال تولید و غیراستاندارد کشف و آلات و ادوات مربوط به تولید این اقدام مجرمانه توقیف شد.
سرهنگ زال بیگی با اشاره به این مطلب که متهمان پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند تاکید کرد: یکی از اولویت‌های پلیس موضوع مقابله جدی با قاچاق کالا و از طرفی حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی است و پلیس قاطعانه با افرادی که بخواهند خللی در این روند به وجود آورند، برخورد قانونی خواهد کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7