ایسنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با اشاره به پرونده‌های کشف شده تخلف ارزی طی ۹ ماه گذشته در البرز گفت: این افراد یا شرکت‌ها علی‌رغم دریافت حدود ۸۷۲ میلیارد ریال ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای خاص، کالایی به کشور وارد نکرده بودند.
علی اکبر مختاری با بیان اینکه طی ۹ ماه گذشته ۹ مورد تخلف ارزی به ارزش حدود ۸۷۱ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال در استان البرز کشف شده است گفت: این میزان ارز به منظور واردات کالاهای خاص با نرخ ۴,۲۰۰ تومان توسط این ۹ فرد یا شرکت دریافت شده اما طبق گزارش بانک‌های شاکی، در قبال ارز دریافتی هیچ سند و یا برگه ترخیص کالا ارائه نشده است.
مختاری افزود: با این حساب این شرکت‌ها یا افراد مرتکب خروج ارز از کشور شده‌اند، میزان ارزهای دریافت شده ۲۰ میلیون و ۳۴۵ هزار یورو، ۱۵ میلیون روبل روسیه، ۱۵ میلیارد و ۹۱۶ وون کره جنوبی و ۱۹ میلیون و ۴۲۴ هزار یوآن چین است.
وی خاطرنشان کرد: این ۹ فرد یا شرکت متخلف علاوه بر تعلیق یکساله کارت بازرگانی، به استرداد همان میزان ارز به سیستم بانکی کشور و پرداخت ۸۷۱ میلیارد و ۷۵۱ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۲۷۴ ریال جزای نقدی محکوم شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af