ایسنا/ علیرضا فلاحی در آئین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از بلایای طبیعی استان سمنان، اظهار کرد: در جریان بارش‌های امسال واحدهای مسکونی زیادی در مناطق شهری و روستایی سمنان دچار خسارت شد که این منازل احداث و در اختیار صاحبان واحدهای آسیب‌دیده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه سیل و بارش‌های ابتدای امسال به هزار و ۲۴۸ واحد مسکونی شهری و روستایی استان سمنان در در ۱۵ شهر و ۱۶۸ روستا، خسارت وارد کرد، گفت: تلاش می‌شود که هرچه سریع‌تر با احداث این واحدها، مشکل مسکن آسیب‌دیدگان را برطرف کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمنان به رانش زمین در روستای حسین‌آباد کالپوش نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن پس از وقوع سیل و رانش زمین در مناطقی از این استان و از جمله بخش کالپوس بلافاصله وارد میدان شد.
فلاحی از ارزیابی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده خبر داد و اضافه کرد: در مجموع بیش از ۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در سطح استان مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گرفت که بیش از هزار و ۲۰۰ و احد آن نیازمند احداث بود.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌های ناشی از سیل و رانش در استان در شهرستان میامی و در روستای حسین آباد کالپوش بود، افزود: بعد از میامی شهرستان دامغان نیز بیشترین خسارت را در سیلاب‌ها و بارش‌های اخیر داشت.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمنان با اشاره به لزوم جابه‌جایی روستای رانش‌دیده حسین‌آباد کالپوش به مکانی دیگر، خاطرنشان کرد: پس از اتمام کار کارشناسی و جانمایی زمین برای احداث و ساخت و ساز جدید در روستای حسین‌آباد، عملیات عمرانی در این روستا آغاز می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c