باشگاه خبرنگاران/ علی اصغر مجد فرماندار دامغان در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی استان گفت: امروز مراسم کلنگ زنی ۱۲۰۰ واحد ‌مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی استان در بخشداری امیرآباد در حال برگزاری است.
وی افزود: در سال گذشته بالغ بر ۳۵ روستا در دامغان از محل اعتبارات استانی و تملک شهرستانی که در اختیار بنیاد مسکن قرار دادیم، اقدامات عمرانی فراوانی در سطح روستاها به جهت برخورداری از این اعتبارات و قیر رایگان انجام شد.
مجد ادامه داد: در سال ۹۸ نیز اراده ما بر این است ازظرفیت منابع اعتباری شهرستانی، میزان عملیات عمرانی انجام شده را نسبت به سال گذشته حتی ارتقا ببخشیم. بسیاری از حوزه های آبخیزداری و سدهای شهرستان به دلیل بارندگی های انجام شده، آبگیری و پر آب شدند.
فرماندار دامغان عنوان کرد: خساراتی در بخش راه، کشاورزی، آب رسانی و منازل مسکونی بر اثر بارش ها و جاری شدن سیلاب به روستاهای این شهرستان وارد شد.۱۱۵۵ واحد مسکونی در سطح شهرستان دامغان دچار خسارت های جزئی و کلی شدند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا امروز میزان ۲۹ میلیارد تومان خسارت به دلیل بارندگی و جاری شدن سیلاب در شهرستان دامغان‌ خسارت وارد شده است. ابراز داشت: در حال حاضر مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای بازسازی منازل مسکونی تخریب شده پرداخت می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c