آخرین خبر/ عبدالله رضیان جمعه شب در نشست خود با خبرنگاران حوزه انتخابیه با بیان اینکه باید شرایط مدیریتی کشور را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که فضای ایجاد شده موجب رونق کشور شود، اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی که در حال حاضر داریم، مسئله اشتغال است.
* تحریم، برگشت پول را با مشکل روبه رو کرده است
وی افزود: در یک‌سال اخیر و با توجه به افزایش تحریم‌ها، شرایط اشتغال در کشور بسیار سخت‌تر شده است چراکه در فضای تحریم، بخش‌های صنعتی دچار مشکل و بحران در تولید شدند.
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت ارز یک تیغ دولبه است که یک بخش آن می‌تواند موجب خلل و بخش دیگر پیشرفت در تولید را به دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه، قاچاق منسوجات سبب شد تا در تولید واحدهای نساجی خلل وارد شود، اظهار کرد: تحریم، برگشت پول را با مشکل روبرو کرده و همین امر سبب شد در واحدهای تولیدی تعدیل نیرو انجام شود.
رضیان ادامه داد: هزار و 800 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور داریم که در حدود 10 درصد آن در تولید نقش دارد و بقیه آن سرگردان و در دست دلالان است.

* مالکان فعلی باشگاه نمی‌توانند با هم کار کنند
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در ادامه به باشگاه و تیم نساجی اشاره کرد و گفت: با تمام تلاش خود سعی داریم تا پروژه ورزشگاه شهیدوطنی را به پایان برسانیم و تاکنون 11میلیارد تومان هزینه شده است. وی تصریح کرد: آقایان صنیعی‌فر و حدادیان (مالکان فعلی باشگاه) نمی‌توانند با هم کار کنند و اختلاف دارند و ما تلاش می‌کنیم تا اختلاف نظر بین مالکان مرتفع شود.
رضیان با بیان اینکه استاندار مازندران در نظر دارد تا سرمایه‌گذار سومی را وارد کند، اظهار کرد: با شرکت شستا صحبت‌هایی انجام شده و به اتفاق نظرهایی رسیدند که باید در این مورد تفکرات خوبی انجام شود اما به‌نظر با توجه به شرایط شستا نیز آینده خوبی را نمی‌توان برای نساجی متصور شد.
* برخی صاحبان واحدهای تخریبی پای کار نمی‌آیند
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در ادامه به خسارات سیل در شهرستان‌های سیمرغ و سوادکوه اشاره کرد و گفت: در شهرستان سیمرغ حدود 160 واحد مسکونی آسیب کلی دیدند که در حال رفع مشکل آنان با بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و ادارات تابعه هستیم تا بعضی از واحدها تا یک ماه دیگر از نو ساخته شود ولی متأسفانه برخی صاحبان واحدهای تخریبی پای کار نمی‌آیند.
رضیان بیشترین خسارت شهرستان جویبار در سیل اخیر را در حوزه کشاورزی بیان کرد و اظهار داشت: تخصیص اعتبار خسارت‌ها بسیار ناچیز بوده است چرا که اعتبارات جذب شده بسیار اندک بوده و جوابگوی این حجم بزرگ خسارت‌ها در این منطقه نبوده است.
وی شرایط فعلی اقتصادی کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: نگاه دشمن بر این بوده با تحریم و فشارهای اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کند اما این مشکلات استواری و اقتدار نظام را دوچندان کرده است. نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس از اختصاص پنج میلیارد تومان برای تکمیل پروژه سالن ورزشی پنج هزار نفری جویبار خبر داد و گفت: قرار بود این طرح دو ساله ساخته شود که محقق نشد.
عبدالله رضیان با بیان اینکه این پروژه از جمله طرح‌هایی بود که رییس جمهور قول ساخت آن را در مدت زمان دو سال داده بودند، گفت: متأسفانه ۴ سال از زمان کلنگ‌زنی این پروژه در شهر جویبار می‌گذرد و وزیر ورزش نیز به وظایف خود در تخصیص منابع خوب عمل نکرده است.
رضیان در پاسخ این پرسش که در انتخابات سال جاری شرکت می‌کنید یا خیر افزود: مصمم هستم و در این دوره هم شرکت خواهم کرد.

* سعی کردیم وضعیت اشتغال در نساجی شماره یک تغییر نکند
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی به نساجی شماره یک اشاره کرد و گفت: باید تکنولوژی آن به‌روز شود و طی جلسه‌ای که با استاندار داشتیم قرار شد مجموعه‌ای از بدنه دولتی بیاوریم تا بتواند در آنجا کار کند و اتفاقی که مورد نظر ما است رخ دهد و تا به حال سعی کردیم وضعیت اشتغال در این واحد تولیدی تغییر نکند و فعلا به همان صورت مانده است. وی در ادامه با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای هر محصول تولیدی را نرخ‌گذاری کند، اظهار کرد: کالاهایی که در حال حاضر تولید می‌شوند مانند خودرو، باید بیش از میزان مصرف داخل وارد و قیمت محصول ثابت شود ولی این گونه نیست و در هم ریختگی بازار، متولی ندارد و این نقد به دولت وارد است که نتوانست آن را مدیریت کند.

•وزیر راه و شهرسازی همکاری خوبی برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام دارد
رضیان در ادامه از اختصاص ۵ میلیارد تومان برای راه مواصلاتی بهنمیر و ساری خبر داد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر وزیر راه همکاری خوبی در تکمیل این طرح‌های نیمه تمام دارد و ۵ میلیارد تومان نیز برای جاده کناره که در حوزه گردشگری شهرستان بسیار حائز اهمیت است اختصاص داده شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و دانش‌بنیان در شرایط فعلی اقتصادی کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: نگاه دشمن بر این بوده با تحریم و فشارهای اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کند اما این مشکلات استواری و اقتدار نظام را دوچندان کرده است.
رضیان با اعلام اینکه متأسفانه مدیریت نظارت بر تورم در کشور اصلاً مناسب نبوده است، اظهار داشت: باید مدیریت و نظارت‌ها به سمت و سویی رود تا شرایط حال حاضر کشور را کنترل کند و فضایی را ایجاد کنیم تا شرایط کشور رو به بهبودی حرکت کند.
وی بیان کرد: در جلسه اخیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کار توسعه‌ای و ارائه تسهیلات سه واحد تولیدی در جویبار مورد ارزیابی قرار گرفت و با توسعه این سه واحد صنعتی ۶۰۰ نیروی کار جذب کار می‌شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9