تسنیم/ مدیرکل ورزش و جوانان قم از بهره‌برداری از ۲ خانه جوان جدید در روستاهای استان تا پایان سال خبر داد.

رسول منعم ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: توسعه تشکل‌های مرم‌نهاد از رویکردهای اداره کل ورزش و جوانان است.

وی افزود: برای هفته ازدواج در قم برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی‌ شده است، بسیاری از برنامه‌های استان در هفته جوان در سطح کشور نمود و برجستگی بسیار زیادی در بین مسئولان و مردم داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: در زمینهٔ تحکیم بنیان خانواده کلاس‌های مشاوره به‌صورت رایگان در سطح استان برگزار می‌شود، اداره کل ورزش و جوانان قم 250 هزار تومان هزینه برای هر زوج برای جلوگیری از بروز طلاق می‌کند.

منعم تأکید کرد: تا پایان سال 2 خانه جوان جدید در استان قم به بهره‌برداری می‌رسد، توسعه خانه‌های جوان در سطح روستاهای استان از اولویت‌های اصلی اداره کل ورزش و جوانان است.

وی تصریح کرد: پیش‌نویس سند اوقات و فراغت قم آماده‌ شده و به‌زودی برای اجرا به دستگاه‌های مرتبط با اوقات فراغت ابلاغ می‌شود، ظرفیت‌های قابل‌توجهی در استان در زمینهٔ اوقات فراغت وجود داشته که مردم اطلاع کاملی از آن‌ها ندارند.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با اشاره به رشد تشکل‌های مردم‌نهاد قم گفت: در حال حاضر 44 تشکل‌ مرم‌نهاد فعال در قم وجود دارد در حالی‌ که تا سال 92 تعداد این تشکل‌ها 12 عدد بود.

منعم با بیان وضعیت مطلوب قم در پرداخت تسهیلات ازدواج گفت: سال 97 رشد 37 درصدی در پرداخت وام ازدواج در قم در مقایسه با سال 96 اتفاق افتاد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت روستاهای استان در برخورداری از امکانات ورزشی گفت: ظرفیت برای استفاده جوانان از امکانات اداره کل ورزش و جوانان در سطح بخش‌های استان وجود دارد اما لازمه استفاده از آن‌ها ایجاد تشکل‌های مرتبط با جوانان است.

روح‌الله رمضانی تصریح کرد: در احداث خانه‌های جوان جدید فضای ویژه‌ای برای برگزاری دوره‌های آموزشی در نظر گرفته می‌شود، مدیریت خانه‌های جوان باید در یک بازده زمانی مشخص به تشکل‌های مردمی واگذار شود.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مسائل مربوط به ازدواج، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد به‌صورت مستمر در اداره کل ورزش و جوانان قم دنبال می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99