آخرین خبر/ فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری متهمی خبر داد که شرکت بازاریابی شبکه ای به نام تلفیق و هنر را پوششی برای فعالیت هرمی قرار داده و از مردم کلاهبرداری کرده است.

سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: در پی وصول چندین فقره شکایت مبنی بر کلاهبرداری زیرپوشش شرکت بازاریابی شبکه‌ای تلفیق و هنر بلافاصله موضوع توسط کارآگاهان مورد بررسی و تحقیقات جامع قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات به‌عمل آمده مشخص شد، شخصی در تهران بدون اخذ مجوز لازم اقدام به تاسیس شرکت بازاریابی شبکه‌ای با عنوان تلفیق و هنر کرده و این شرکت در زمینه عرضه محصولات صنایع دستی فعالیت می‌کرده است ولی برای عضویت در این شرکت، خرید و عضو گیری در لایه‌های پایینی برای اعضاء اجباری بوده است.

سردار آقاخانی نحوه فعالیت این شرکت را همانند شرکت‌های هرمی عنوان کرد که سود دهی صرفاٌ از طریق عضو گیری بوده و فعالیت تجاری صورت خاصی نمی گرفته است.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: فعالیت در این گونه شرکت‌ها معمولاً به ضرر و زیان اغلب اعضاء منجر شده و موجب جو بدبینی و اخلال در نظام اقتصادی کشور را فراهم می‌کند، همچنین برای تبلیغات و عضوگیری افراد جویای کار و کسب درآمد به ظاهر بالا، جلسات در پارک‌ها و سایر محل‌ها برگزار می‌شود که متاسفانه تعداد زیادی از جوانان اعم از «دختر و پسر» جذب این گونه شرکت‌های غیر مولد می‌شوند.

وی بیان کرد: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی همه دفاتر شرکت مذکور را به استناد ضوابط مقرر در قانون نظام صنفی پلمب و تمام حساب‌ها و تراکنش‌های بانکی شرکت را در سراسر کشور مسدود کردند، ضمناً برای جلوگیری از ادامه فعالیت غیر قانونی مدیرعامل شرکت تلفیق و هنر و سرشاخه این فعالیت هرمی که دارای 2 فقره سابقه کیفری نیز بوده، بازداشت شد.

آقاخانی تصریح کرد: فعالیت غیرقانونی شرکت مذکور از حدود 2 سال پیش ادامه داشته و متاسفانه سازمان‌های متولی برخورد مناسبی انجام نداده بودند که همین امر زمینه جذب تعداد زیادی از مردم را در سراسر کشور فراهم کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99