باشگاه خبرنگاران/فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده گفت: فردی که از طریق شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ دوم علی تقیلو در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان شهرستان خدابنده به‌هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فالگیری و رمالی شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع ضمن تشکیل پرونده به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا شهرستان خدابنده قرار گرفت
وی در ادامه گفت: پس از اخذ اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با گروه فالگیری آشنا شده و بعد از مدتی با پیرزنی که خود را فالگیر معرفی کرده است آشنا می‌شود، شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، شاکی را فریب داده و با سوء‌استفاده ازسادگی وی اقدام به اخاذی می‌کند.
وی خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی مردی به‌هویت "م. ی" در یکی از شهرستان‌های تابعه استان زنجان شناسایی، با هماهنگی قضایی جلب و کلیه ادله‌های دیجتبالی وی توقیف و به پلیس فتا شهرستان خدابنده دلالت گردید.
این مقام ارشد انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که مردی جوانی ۱۹ ساله بود منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا به بزه ارتکابی اعتراف کرد و بیان نمود در پوشش یک پیر زن کرمانی با درج و انتشار آگهی فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌نمود.
فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده ادامه داد: در بازجویی‌های فنی از متهم مشخص شد، وی با این شگرد از چندین نفر نیز کلاهبرداری نموده بود با صراحتاً به موضوع کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و انگیزه خود از این کار کسب منافع مالی بیان کرد.
سرهنگ تقیلو تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.
فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd