باشگاه خبرنگاران/رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: اخیراً تعدادی از شهروندان با شکایت کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب پیرو دریافت پبامک قطع یارانه به این پلیس مراجعه نموده‌اند.
سرهنگ دوم محمدعلی آدینه لو گفت: اخیراً افراد سودجو با ارسال پیامک به قربانیان تحت عنوان رایانه شما قطع شد آن‌ها را به لینکی هدایت کرده و اقدام به دریافت اطلاعات کارت بانکی شامل: شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضاء کارت و cvv۲ را می‌کند و با این ترفند اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند.
وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه پلیس فتا بار‌ها در خصوص این شگرد کلاهبرداری به‌شهروندان از طریق رسانه‌های گروهی و خبرگزاری‌ها اطلاع رسانی کرده است، ولی همچنان شاهد فریب مردم و گرفتار شدن در دام کلاهبرداران به بهانه قطع یارانه هستیم.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه شهروندان مراقب کلاهبرداری مجرمان از طریق درگاه‌های جعلی بانکی "فیشینگ" باشند، افزود: شهروندان باید دقت داشته باشند که به لینک‌هایی که از طریق پیامک یا شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها ارسال می‌شود اعتماد نکنند و در آدرس صفحات درگاه‌ های بانکی به آدرس صفحه و لزوما آدرس https:\\shaparak.ir دقت نموده و وجود هر گونه آدرس دیگری نشان دهنده جعلی و کلاهبرداری بودن موضوع می‌باشد.
وی تاکید کرد: هیچ‌گاه از سوی سازمان هدف مندی یارانه‌ها پیامکی مبنی بر قطع شدن یارانه‌ها ارسال نمی‌شود و در صورت قطع یارانه، فرد باید حضوری برای پیگیری موضوع به سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه نماید و هیچ وجهی برای برقراری یارانه مجدد درخواست نمی‌شود.
سرهنگ آدینه‌ لو گفت: با وصول این پروند‌ها مراتب بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفته و اقدامات لازم برای شناسایی متهمین انجام و اقدامات تکمیلی جهت دستگیری متهمین ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی پلیس فتا اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd