باشگاه خبرنگاران/مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی زنجان گفت: گران‌فروشی هیچ کالایی به بهانه شکر پذیرفته نیست.
وی از کاهش قیمت شکر در بازار آزاد خبر داد و تصریح کرد: تداوم توزیع گسترده شکر و قند با نرخ مصوب همزمان با کشور در سطح استان زنجان موجب اشباع تدریجی بازار و کاهش قیمت شده است.
عبدالله جعفری عنوان کرد: با پیگیری‌های سازمان جهاد کشاورزی و شرکت غله استان شکر مورد نیاز خانوار، صنف و صنعت از ابتدای سال تامین و نیاز همه بخش‌ها بویژه صنایع پر مصرف شکر از جمله کارخانجات بیسکویت، شکلات، قند‌ریزی و... به صورت ۱۰۰ درصد تامین شده است.
وی با بیان اینکه شکر مورد نیاز صنوف (قنادان، بستنی و...) نیز در استان زنجان به صورت کامل تامین شده و این کالا به طور مستمر در حال توزیع است، تاکید کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده در کشور هیچ کمبودی در تامین شکر وجود ندارد و لذا هیچ بهانه‌ای برای گران فروشی قابل توجیه نیست.
جعفری قیمت مصرف کننده شکر فله را حداکثر ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و نیز قیمت هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی شده را ۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: فروش بالاتر از این قیمت مصداق گران فروشی است و توسط سازمان‌های نظارتی و تعزیرات برخورد خواهد شد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بیان داشت: تولید قند نیز به واسطه تامین گسترده و مستمر شکر با نرخ مصوب بیش از نیاز توسط واحد‌های قند‌ریزی استان تامین شده و با قیمت حداکثر ۵ هزار تومان به صورت فله در دسترس مردم قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه فروشگاه‌های مجاز عرضه در سراسر استان زنجان می‌توانند از طریق اتحادیه‌های صنفی خود نسبت به تهیه قند و شکر و عرضه به نرخ مصوب اقدام کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به تامین مکفی قند و شکر و تحویل مستمر و گسترده شکر مورد نیاز صنایع مصرف کننده (بیسکوییت، شکلات و...) و صنوف (قنادی، بستنی، کیک، نبات و...)، افزایش قیمت‌ها به بهانه گرانی یا کمبود شکر به هیچ عنوان پذیرفته نیست و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گران فروشی مراتب را به سامانه "۱۲۴" بازرسی گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd