ایسنا/معاون توسعه و پیش‌ بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی با بیان این‌ که از امروز دمای هوای استان سه تا شش درجه افزایش می‌یابد، گفت: طبق نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، شرایط نسبتا پایدار جوی، افزایش نسبی دما و ماندگاری هوای گرم طی روزهای آتی در استان پیش بینی می‌شود.
محمد اشجعی با اشاره به پیش‌ بینی وضعیت دمای هوای استان در آخر هفته، گفت: افزایش دما تا پایان هفته تداوم خواهد داشت؛ البته با توجه به شرایط فصلی و محلی افزایش موقت ابر در ساعات بعد از ظهر و شب و احتمال رگبار پراکنده باران و یا رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.
وی با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی 24 ساعت گذشته، شهرستان جلفا با 36 درجه بالای صفر و شهرستان سراب و ورزقان با 6 درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ ترین و خنک‌ ترین شهرهای استان هستند.
اشجعی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ ترین زمان 30 درجه بالای صفر و در سردترین زمان 13 درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز 25 درجه بالای صفر بوده که نسبت به 24 ساعت گذشته، یک درجه افزایش یافته است.
وی یادآور شد: وزش تند بادهای لحظه‌ای، افزایش ابر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و احتمال رگبار باران و یا رعد و برق طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه پیش بینی می‌شود.
وی در پایان به خودداری کودکان، سالمندان و بیماران از ترددهای غیرضروری در ساعات اوج گرما، مدیریت مصرف بهینه انرژی، توجه به توصیه‌های کارشناسان آب و برق و آتش نشانی و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی در بخش‌های مختلف گلخانه داران، باغداران و پرورش دهندگان ماهی توصیه کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf