تسنیم/ حبیب‌الله خجسته پور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اظهار داشت: ارگان‌ها و نهادهایی همچون دادگستری، بهزیستی،دفتر امور اجتماعی و دفتر خانواده و بانوان و دیگر ارگان‌های متولی در راستای برای روند کاهشی آمار طلاق در استان سمنان تلاش کنند.
اقدامات فرهنگی برای افزایش موالید در استان سمنان انجام شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان رویکرد زندگی تک‌فرزندی و کاهش موالید نه‌تنها در استان سمنان بلکه در کشور را نشانه انجام برنامه‌های فرهنگی دیربازده عنوان کرد و گفت: باید در این موضوع بسیار مهم اقدامات مؤثر فرهنگی انجام شود.
خجسته پور اجرای برنامه‌های اثرگذاری نظیر ازدواج آسان، تغییر سبک زندگی ایرانی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی را در افزایش آمار ازدواج مؤثر دانست و اظهار داشت: همه نهادهای مدنی و افراد تأثیرگذار اجتماعی باید به این موضوع کمک کنند.
وی یکی از مضرات کاهش موالید را در درازمدت پیر شدن جامعه عنوان کرد و گفت: با توجه به عدم وجود زیرساخت‌های لازم در این خصوص امکان بروز مشکلات عدیده وجود دارد و نیاز است در مقوله فرزند آوری و اثرات مثبت آن در زندگی فردی و اجتماعی اقدامات لازم فرهنگی انجام شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان به انجام کارهای مثبت پژوهشی و مطالعاتی در دانشگاه‌های استان در موضوع جمعیت اشاره کرد و نیاز است جلسات شورای راهبردی جمعیت با حضور پژوهشگران برگزار شود.
خجسته پور در ادامه با اشاره به‌ضرورت صدور کارت هوشمند ملی بیان داشت: 80 درصد مردم استان سمنان نسبت به دریافت این کارت اقدام کرده‌اند و مابقی نیز باید نسبت به دریافت این کارت اقدام لازم را انجام دهند.
وی عنوان کرد: در صورت پوشش صددرصدی جمعیت کلیه خدمات از طریق کارت ملی هوشمند انجام خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c