ایسنا/مدیر کل ثبت‌ احوال استان زنجان گفت: در دو ماهه امسال هزار و 447 تولد نوزاد دختر و هزار و 442 تولد نوزاد پسر ثبت شده است.
سید علی شفیعی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آمار ولادت استان به طور میانگین در این مدت روزانه ۴۷ واقعه ثبت شده به طوری که امسال تعداد موالید دختر هزار و ۴۴۷ و تعداد موالید پسر هزار و ۴۴۲ واقعه بوده است.
وی تصریح کرد: سال قبل ۱۸ هزار و ۴۹۷ واقعه ولادت در زنجان ثبت شد که تعداد موالید روزانه این استان در سال ۹۶ به طور متوسط ۵۶ واقعه ولادت بوده است.
مدیر کل ثبت‌ احوال زنجان افزود: نزدیک به ۱۰۰ درصد واقعه ولادت‌ها در مهلت قانونی ثبت شده که آمار مطلوب و قابل قبولی در این حوزه به شمار می‌رود.
شفیعی در رابطه با آمار وفات، تصریح کرد: بر اساس آمار امسال ۷۷۲ واقعه وفات در این استان ثبت شده که این آمار به طور میانگین در این مدت، روزانه به ۱۲ مورد رسیده است، همچنین در سال‌جاری آمار تعداد فوتی‌های دختر ۳۲۱ واقعه بوده و تعداد فوتی‌های پسر ۴۵۱ مورد ثبت شده است.
مدیر کل ثبت‌ احوال استان زنجان عنوان کرد: سه عامل عمده مرگ و میر در زنجان، بیماری‌های قلبی و عروقی با ۴۵، مشکلات دستگاه تنفسی با ۱۰ و سرطان‌ها و تومورها نیز با ۱۰ درصد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: زهرا، فاطمه، حلما و امیرعلی، ابوالفضل و امیرعباس در سال‌ جاری بیشترین فراوانی را در بین اسامی منتخب برای نوزادان زنجانی دارند و بیشترین فراوانی ولادت‌ها متعلق به مادران ۲۵ تا ۲۹ ساله است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd