ایرنا/ مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۱۲ زمین چمن مصنوعی تا یک ماه آینده در استان به بهره‌برداری می‌رسد و برای بودجه سال جاری اداره کل ورزش و جوانان استان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
مهران سرپرست روز دوشنبه در نشست خبری افزود: سال گذشته دغدغه شروع پروژه‌های عمرانی را داشتیم که امروز از مرز ۱۵۰ پروژه عمرانی گذر کردیم و اعتبارات ملی و استانی ما در سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان بود.
وی گفت: سرانه فضای ورزشی استان با سرانه ملی فاصله دارد و حتی سرانه ورزشی شهرستان‌های خراسان جنوبی نیز با بیرجند متوازن نیست که عدم توزیع امکانات متوازن و پیوستن چند شهرستان در ادامه به عنوان شهرستان به استان از دلایل فاصله در سرانه ورزشی است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۰ سرانه ورزشی استان به هفت دهم برسد و در حال حاضر ۱۵۵ پروژه عمرانی در استان فعال است که بخشی از اعتبارات آن ملی و بخشی دیگر استانی است. وی افزود: کلنگ‌زنی برخی پروژه‌های عمرانی در دستور کار قرار دارد و یکی از سیاست‌های محوری اداره کل ورزش و جوانان استان این است که حداقل یک مکان ورزشی آبی در همه شهرستان‌های استان ایجاد شود.
وی اظهار داشت: خوسف، سربیشه و زیرکوه استخر ندارند و پروژه استخر در خوسف ۷۵ درصد و پروژه استخر در سربیشه حدود ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این ۲ پروژه در اولویت بهره‌برداری در سال جاری قرار دارد.
سرپرست گفت: همچنین داشتن یک سالن ورزشی در شأن مردم یکی دیگر از سیاست‌های اداره کل ورزش و جوانان است و کلنگ‌زنی سالن تیرانداری در بیرجند در اولویت قرار دارد و با توجه به اینکه اولین سهمیه المپیک از خراسان جنوبی بوده امیدواریم با کمک وزارت ورزش و جوانان این پروژه را در مدت ۲ ساله آغاز و تکمیل کنیم.
وی افزود: یکی از برنامه‌های ویژه ما در سال جاری تشکیل شورای ورزش همگانی در استان است و مدیریت این شورا با شخص استاندار خراسان جنوبی است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: باید هشت ایستگاه ثابت ورزش همگانی در بیرجند داشته باشیم که پنج ایستگاه برای آقایان و سه ایستگاه برای بانوان باشد.
وی گفت: در حوزه ورزش قهرمانی سهم استان در حوزه ملی پایین است و اولویت اساسی ما طرح استعدادیابی است که طرح بزرگی در این خصوص با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در یک پروسه یک و نیم ماهه برگزار می‌شود و مبنای کار براساس مدرسه و معلم ورزش است.
سرپرست گفت: امسال میزبانی هیچ رشته ورزشی را نداریم چون اولویت ما کارهای آموزشی و ارتقای دانش مربیان و داوران است و بنا داریم شرکت در لیگ کشوری در اولویت کاری باشد.
وی اظهار داشت: این استان رتبه دوم کشور را به لحاظ ورزشکاران سازمان یافته دارد و اکنون ۳۵ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته داریم که هدف گذاری ما در سال جاری رساندن این تعداد ورزشکار سازمان یافته به ۴۰ هزار ورزشکار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7