آخرین خبر/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی نماز عید سعید فطر در ۳۶ بقعه و امامزاده شاخص استان اقامه می‌شود.
حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور ظهر امروز در بازدید از بقاع متبرکه خراسان جنوبی اظهار داشت: سنت برگزاری نماز عید فطر در دنیای اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است و این نماز باشکوه نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می‌رود.
وی گفت: عید سعید فطر، عید بندگی و عبودیت الهی است و در این روز مؤمنان روزه‌دار با اقامه باشکوه نماز عید سعید فطر، در پایان یک ماه عبادت و روزه‌داری، پاداش بندگی و عبودیت و اخلاص خود را از درگاه حق تعالی دریافت می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اعلام کرد: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی امسال نیز همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر در 36 بقعه و امامزاده شاخص استان اقامه می‌شود.
بخشی‌پور زمان شروع برگزاری نماز عید سعید فطر را ساعت 7:30 ذکر و تبیین کرد: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر برپایی نمازعید، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه برنامه‌های اوقاف در ایام ماه مبارک رمضان امسال در قالب طرح ضیافت الهی در جوار 45 امامزاده و بقعه متبرکه اجرا شد افزود: برگزاری مراسم جمع‌خوانی و تفسیر روزانه قرآن کریم، برپایی خیمه‌های معرفت، مراسم افطار الصائمین و برپایی مراسم با شکوه لیالی قدر از جمله برنامه‌های این طرح سازمانی بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از حضور 47 مبلغ اعزامی و بومی طی این ایام در جوار امامزادگان استان خبر داد و گفت: مبلغان اعزامی در قالب طرح ضیافت الهی در جوار امامزادگان شاخص پاسخگوی روزه‌داران بوده‌اند.
بخشی‌پور اقامه نماز جماعت، مراسم دعا، مناجات، سخنرانی و احیای شب‌ های قدر را از دیگر برنامه‌ های طرح ضیافت الهی عنوان و بیان کرد: برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم، خیمه معرفت، غرفه‌‌های مشاوره خانواده، پاسخگویی به مسائل شرعی، گفتمان دینی، تصحیح قرائت نماز و کودک و نوجوان نیز در بقاع شاخص مجری این طرح دایر شد.
وی پهن کردن سفره‌های افطاری ساده در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری را از جمله برنامه‌های اجرایی در امامزادگان استان عنوان و خاطرنشان کرد: از ابتدای ماه رمضان سفره‌های ساده افطاری هر شب در جوار 26 امامزاده و بقعه متبرکه استان برپا شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7